Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Valimiz Sayın Muammer EROL’un Miraç Kandili Mesajı (05.02.2024)

Rahmet ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı en müstesna gecelerden birisi olan Miraç, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakk’ın yüksek huzuruna kabul edildiği kutlu yolculuktur.
 
Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, Efendimizin kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışarak, bu gece vesilesiyle, insanları birbirine yaklaştıracak, sevgi ve kardeşlik iklimini sağlayacak tavırlar sergilemenin yollarını aramalıyız.
 
Miraç; insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güçlenmesine vesile olan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk, kardeşlik ve akrabalık hukukunun arttığı, Milletimizin ve tüm İslam âleminin asırlardan bu yana büyük bir coşkuyla idrak ettiği mübarek gecelerden biridir.
 
Bu önemli gecede bizlere düşen görev Miracın ruhu, manası ve taşıdığı evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmek, kutlu yolculuğunun anlamını kavramak ve insan olarak vazifelerimizi daha güzel bir şekilde yerine getirmeye çalışmaktır. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Ordulu hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini, ülkemizde ve İslam coğrafyasındaki sıkıntıları ortadan kaldırmasını ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden diliyorum.05.02.2024/http://www.ordu.gov.tr/valimiz-sayin-muammer-erolun-mirac-kandili-mesaji