Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Valimiz Sayın Muammer EROL'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı (30.10.2023)

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünü, millet olarak büyük bir coşku, mutluluk ve gurur içerisinde kutluyoruz.

Şan ve şeref destanlarıyla dolu tarihimizden aldığımız azim, cesaret ve vakarla Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında birlikte yürümenin engin gururunu yüreklerimizde hissediyoruz.
Cumhuriyet; Milletimizin tüm imkânsızlıklara rağmen vatan sevgisi ve istiklal aşkıyla, bağımsızlığına kavuşabilmek için giriştiği milli mücadele neticesinde filizlenen halkımızın üstün iradesidir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bugüne, bölünmez vatan toprakları üzerinde, ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında, tek millet olarak yaşama uğrunda her şeyini feda edebilme anlayışına sahip olduk, bu ruhu tüm benliğimizde hissetmeye ve yaşatmaya devam edeceğiz.

Ülkemizi, sürekli olarak gelişen ve değişen dünyada hak ettiği konuma getirmek için, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hukuk devleti normlarıyla, insan hak ve hürriyetleriyle, ekonomisiyle, sanayisiyle, eğitim düzeyi ve her bakımdan mutlu olduğu bir Türkiye hedefine ulaşmak için bütün gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, Ordulu hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Sayın Valimiz_ordu.jpg