Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

12.Ordu Günleri Toplantısı OKSM’de gerçekleştirildi (11.10.2023)

İllerimizin sahip oldukları doğal güzelliklerinin, tarihi, kültürel ve folklorik değerlerinin özellikle Büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlarımıza duyurulması, bölgesel ya da ulusal düzeyde farkındalık oluşturulması ve bu vesile ile İlin turizm potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla "İl Tanıtım Günleri" şeklinde organizasyonlar yapılmaktadır.

İl tanıtım günlerinde istenilen faydanın elde edilmesi için konunun Valiliğimizin koordinasyonunda yerel yönetimler, ilgili Kurum ve Kuruluşlar, Sivil Toplum Kuruluşları, hemşeri dernekleri vb. tüm paydaşların katılımıyla ele alınması ve belirli bir plan ve hedef doğrultusunda sürecin yönetilmesi büyük önem taşımaktadır.

16-19 Kasım 2023 tarihleri arasında, İstanbul İli Yenikapı Sahili Etkinlik Alanı’nında yapılması planlanan " Valiliğimizin Ordu Tanıtım Günleri" koordinesinde, 10 Ekim 2023 Salı günü, Saat 15.30'da Ordu Kültür Sanat Merkezi Küçük Salonda gerçekleştirildi.

Toplantı Valiliğimizin koordinasyonunda, Vali Yard. Sn.Turgay ERGİN Başkanlığında,İl Kültür ve Turizm Müdürü Sn. Uğur TOPARLAK, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat dairesi başkanı Sn. Zabit YÖN, ORDEF Gen.Bşk.Yrd. Sn. Sezer TURAN başta olmak üzere, Ordu Ticaret Odası Bşk.Sn. Levent KARLIBEL, belediyeler, dernekler, sivil toplum kuruluşları yerel yönetimler, ilgili Kurum ve Kuruluşlar, Sivil Toplum Kuruluşları, hemşeri dernekleri vb. tüm paydaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

IMG_4917_003.jpg

IMG_4938_001.jpg

Resim1.png