Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Valimiz Sayın Muammer EROL'un Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı (02.10.2023)

Tüm müftülerimizin, vaizlerimizin, imam hatiplerimizin, müezzinlerimizin, murakıplarımızın, Kur’an Kursu öğreticilerimizin ve müftülük çalışanlarımızın “Camiler ve Din Görevlileri Haftası”nı tebrik ediyorum.
 
Camiler; İlahi Kelam’da “âlemlere bereket ve hidayet kaynağı olarak insanlar için kurulan ilk ibadet” şeklinde bahsedilen Kabe’nin şubeleridir. 
 
Birliğin, kardeşliğin, dayanışmanın güçlendiği kutsal mekânlar olan camiler, hayatın tam kalbinde durmaktadır. Aziz milletimizin camilere bakışını en iyi yansıtan ifadeler şüphesiz İstiklal Marşı’mızda yer almaktadır. Millî Marşımızda ifadesini bulduğu gibi “Şehadetleri dinin temeli” olan ezan seslerinin ebediyen yurdumuzun üstünde duyulması “istiklal”imizin, bağımsızlığımızın en önemli göstergesi olarak dile getirilmektedir.
 
Bu kutsal mekanlarımızın yanı sıra din görevlilerimiz de aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkımızın bilinçlendirilmesi, dinimizin en doğru şekilde yaşanması, yaşatılması ve geleceğe aktarılması yönünde önemli bir görev ifa etmektedirler. Din hizmetlerinin yanında sosyal hayatın her safhasında halkımızın hizmetinde bulunmaktadırlar. 
 
İyiliği emredip kötülüklerden sakındıran, güzel ahlaklı olma öğütleyen, öğütlemenin yanında çevresindekilere en güzel şekilde örnek olan tüm din görevlisi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle, 1-7 Ekim tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan “Camiler ve Din Görevlileri Haftasının” başta ilimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederken ifa ettikleri görev itibariyle toplumumuzun manevi mimarları olan bütün din görevlilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. 

02.10.2023/http://www.ordu.gov.tr/valimiz-sayin-muammer-erolun-camiler-ve-din-gorevlileri-haftasi-mesaji 

Sayın Valimiz_850x.jpg