Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

VALİMİZ SAYIN MUAMMER EROL'UN MALAZGİRT ZAFERİ MESAJI (25.08.2023)

Malazgirt Zaferi, Türk Milleti’nin kaderini değiştiren en şanlı zaferlerimizden birisidir. 26 Ağustos 1071’de şehit olmayı göze almış ve ant içmiş Sultan Alparslan liderliğindeki Türk ordusu, kendisinden dört kat daha kalabalık Bizans ordusunu yenerek, Türk Milleti’ne Anadolu’nun kapılarını ardına kadar açmış ve ebedi bir vatan haline getirmiştir.

Tarihimizdeki tüm büyük zaferlerde milletimizin gösterdiği azim ve kararlılık, istiklalimiz ve istikbalimiz için mücadele ederken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağımızın, bu topraklardaki kutlu yürüyüşümüzün ilelebet süreceğinin somut bir kanıtıdır.

Ülkemizi ve milletimizi her türlü saldırı ile bölmek ve parçalamak isteyen iç ve dış mihraklar, hain emellerine asla ulaşamayacaklardır.
Bugün, bu köklü medeniyetin temsilcisi olarak, Malazgirt ruhuyla tarihi sorumluluklarımıza sahip çıkmak, dört bir yanı ata yadigârıyla bezenmiş cennet vatanımızı ve şanlı bayrağımızı korumak, gelecek nesillerimize bağımsız, hür ve müreffeh yarınlar bırakmak en önemli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Anadolu’nun kapılarını bizlere açan Merhum Sultan Alparslan’ı ve kutlu askerlerini, cennet vatanımız uğruna canını seve seve veren tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

25.08.2023/http://www.ordu.gov.tr/valimiz-sayin-muammer-erolun-malazgirt-zaferi-mesaji

ordu_valimiz_850_450.jpg