Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

RATİANİ FOLKLOR GRUBU "FRESKA" VALİMİZ SN. TUNCAY SONEL'i ZİYARET ETTİ (10.05.2023)

Yeni Valilik Binası Konferans Salonun’da Gürcistan Kültür Bakanlığı Yetkilisi Revaz Bainazishvili ve ekibi Gürcistan'ın dünyaca ünlü , Ratiani Folklor  Grubu “Freska”yı kabul eden Vali Sonel, ”Ülkemize, şehrimize hoş geldiniz” dedi.

“Mavisiyle, yeşiliyle, doğal güzellikleri ile misafirperver insanları ile Ordu’muza hoş geldiniz.diyen Vali Sonel, “Dünyada en fazla fındık üreten ülke Türkiye, ülkemizde de en fazla fındık üretimi yapıldığı yer Ordu” diyerek, Ordu’nun 19 ilçesiyle, doğal güzellikleriyle yaşamaya ve görülmeye değer bir yer olduğunun altını çizdi.

3 yıldır Ordu Valiliği görevinde bulunduğunu söyleyen Vali Tuncay Sonel, “önceliğimiz çocuklar, gençler ve eğitim. Çünkü, gelecekte  çocuklarımız ve gençlerimiz söz sahibi olacak. Bu tür kültür etkinlikleri de iki ülke arasındaki kardeşliğin pekişmesine neden olmaktadır. Gürcistan’a hoşça vakit geçirmiş, güzel anılarla dönmenizi umut ediyorum. Herkes Türkiye’den ailesine selamımızı iletsin. Sizlere ve sizlere emek veren hocalarınızı tebrik ediyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun” diye konuştu.

Media Holding Adjara PS Genel Müdür Telekompani TV 12 Ajdara PS Bash Redaktör Jemal Megrelidze, Folklor Grup “Freska” Sanat Yönetmeni Elana Ratiani, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan ve 11 ilimizi etkileyen deprem dolayısıyla üzüntülerini belirterek, geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız için saygı duruşunda bulunarak, Türkiye Gürcistan kardeş ülkelerdir mesajını verdiler.

Ziyarette, tabiat harikası Ulugöl, güneşin denizde yüzdüğü yer olarak bilinen Yason Burnu, kış turizminin önemli cazibe merkezlerinden Çambaşı Yaylası, Türkiye’nin denize dolgu ilk havaalanı olan Ordu- Giresun Havalimanı başta olmak üzere Ordu’nun tüm güzelliklerinin yer aldığı tanıtım videosu beğeniyle izlendi.

Gürcistan'ın dünyaca ünlü Ratiani Folklor Grubu, Kendilerine  gösterilen ilgi ve destekten dolayı memnun  kaldıklarını belirterek, Vali Tuncay Sonel’e  teşekkürlerini sundular ve  "Ordu'nun doğal güzelliğine hayran kaldık. Çok güzel vakit geçireceğimize inanıyoruz" diyerek, duygularını dile getirdiler.

T.C. Ordu Valiliği / http://www.ordu.gov.tr/gurcistanin-dunyaca-unlu-ratiani-folklor-grubu-freska-vali-tuncay-soneli-ziyaret-etti

Valibey Gürcü Dans Ekibi1.jpg

Valibey Gürcü Dans Ekibi2.jpeg

Valibey Gürcü Dans Ekibi3.jpg