Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

VALİMİZ SAYIN TUNCAY SONEL'İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI (20.04.2023)

Kardeşliğin ve dostluğun sıcaklığını hissettiğimiz, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, rahmet ve bereketi kuşanmış, mağfiretimize vesile olan bir Ramazan ayını daha idrak ederek bayrama kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. Bizleri bayrama kavuşturan yüce Rabbimize şükürler olsun.
 
İnsanlarımızı kaynaştıran, toplumumuzu bütünleştiren bayramlar, milletçe sahip olduğumuz değerlerin en güzelidir. Bu bayramda da aile ve akrabalarımız başta olmak üzere dostlarımızı, komşularımızı unutmamalıyız. Çevremizde bulunan yoksul, kimsesiz ve yetimlere daha özenle kucak açmalıyız. Onların yanında olduğumuzu, sevinç ve kederlerini, sıkıntılarını paylaşmaya hazır olduğumuzu göstermeliyiz.
 
Bayram süresince, ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de siz değerli Ordulu hemşehrilerimizin, bayramını rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmesi için ilgili kurumlarca gerekli tüm tedbirler alınmıştır. 
 
Sevdikleri ile bayramı birlikte yaşamak amacıyla yola çıkacak olan sürücülerimizden, bayram sevincini, sevdikleri ve bizler açısından hüzne dönüştürmemeleri için trafik kurallarına riayet ederek azami düzeyde dikkat etmelerini bilhassa rica ediyorum.
 
Bu vesileyle başta şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve aileleri olmak üzere tüm Ordulu hemşehrilerimizin, milletimizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyor; ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, mutluluk ve barış getirmesini yüce Allah'tan temenni ediyorum.


20.04.2023/http://www.ordu.gov.tr/valimiz-sayin-tuncay-sonelin-ramazan-bayrami---mesaji