Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

VALİMİZ SAYIN TUNCAY SONEL'İN TURİZM HAFTASI KUTLAMA MESAJI (14.04.2023)

Valimiz Sayın Tuncay SONEL’in Turizm Haftası Kutlama Mesajı

Ülkemizde son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlar ve projeler ile dünya turizm pastasından hak ettiği payı alma noktasında önemli gelişmeler yaşanmaktadır. 
Ülkemiz ve kentimiz, sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal zenginliği değerlendirerek her yıl ülkemize gelen turist sayısını artırmaktadır.

Günümüz dünyasında artık ülkelerin ve şehirlerin ekonomik kalkınmasında önemli bir görev üstlenen turizm, kültürlerarası ilişkilerin geliştirilmesinde de büyük önem taşıyan ve bir barış meşalesi gibi dünyamıza ışık tutan sektör haline gelmiştir. 
Ülkemizde hızla gelişen turizm sektöründen ilimizin de yeteri kadar pay alabilmesi, turizm alanında hak ettiği noktaya gelebilmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam etmektedir.
Tarım alanında, sanayi alanında her geçen gün daha da güçlenen ilimizin turizm anlamında da hak ettiği yere gelebilmesi için çalışıyoruz. 

Niyetimiz ve gayretimiz halkımızın ve yatırımcılarımızın beklentilerini dikkate alarak daha nitelikli ve sürdürülebilir turizm etkinlikleri ve yatırımlarıyla Ordu’nun güzelliklerinin, değerlerinin daha çok fark edilmesidir. Bu elbette ki sağlam bir işbirliği ile mümkündür. 
Bu anlamda turizm sektörünün tüm paydaşlarına ve çalışanlarına teşekkür ediyor, Turizm Haftası’nın daha güzel, daha sağlıklı, daha bereketli günlerimizin başlangıcı olmasını diliyorum.

14.04.2023/http://www.ordu.gov.tr/valimiz-sayin-tuncay--sonelin-turizm-haftasi-kutlama-mesaji

Ftq9VSdX0AA8jRQ.jpg    Ftq9VSiXgAIwc4o.jpg
Ftq9VSnWcAArJ-L.jpg  Ftq9VSuWIAIcO8R.jpg