Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Valimiz Sayın Tuncay SONEL’in Berat Kandili Mesajı (06.03.2023)

Valimiz Sayın Tuncay SONEL’in Berat Kandili Mesajı
 
Sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, af ve merhametin dilendiği, içerisinde bolca feyz ve bereketi barındıran, bize Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandiline bu yıl da erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.
 
Berat Kandili; Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir.
 
Milletimizin birlik ve beraberlik duygularının, sosyal dayanışma ve kaynaşma özelliklerinin doruğa çıktığı kandil geceleri, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlamamız için büyük bir fırsattır.
 
Berat Kandili vesilesiyle, ülkemizi yasa boğan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Alicenap milletimizin, devletimizle birlikte deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için gösterdikleri örnek yardımlaşma ve dayanışma gayretlerinin devamını diliyorum. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Ordulu hemşerilerimiz olmak üzere, ülkemiz ve İslam âleminin Berat Kandil’ini tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecelerin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.
,
Sayın Tuncay SONEL_.jpg