Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Valimiz Sayın Tuncay SONEL’in Regaip Kandili Mesajı (25.01.2023)

Valimiz Sayın Tuncay SONEL’in Regaip Kandili Mesajı
 
Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi, Ramazan Ayının da müjdecisi olan bir Regaip Kandiline daha kavuşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz.
 
Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği üç aylar; manevi coşkunun, feyzin, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, yapılan duaların kabul edildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı rahmet, mağfiret ve merhamet mevsimidir.
 
Dinimizde, duaların ve amellerin daha makbul olacağı müjdelenen mukaddes gecelerin manevi iklimi, Yüce Allah ve yarattığı kullar ile münasebetlerimizi değerlendirmemize, aynı zamanda da kendi yaratılış gayemizi ve yaşamlarımızı sorgulamamıza fırsat sunmaktadır.
 
Maneviyatı yüksek bu zamanları vesile kılarak nefsimizin terbiyesi, ailemizin mutluluğu, milletimizin birlik ve beraberliği ve tüm Müslümanların hidayete ermesi için rabbimize dua etmeli, ömrümüzün geri kalanında daha güzel ve huzurlu bir dünyanın inşası için gayret göstermeliyiz.  
 
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Ordulu hemşehrilerimiz olmak üzere, ülkemiz ve tüm İslam Âleminin Regaib Kandil’ini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı can-ı gönülden diliyorum.

T.C.Ordu Valiliği / 25.01.2023

Sayın Tuncay SONEL_Ordu Valisi_52.jpg