Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANIMIZ İLİMİZİ ZİYARET ETTİ (17.10.2022)

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri  Ersoy, Bakanlığı ile ilgili yatırımları ve ihtiyaçları yerinde görmek, ilimizde turizmin geliştirilmesi için istişarelerde bulunmak, çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ordu’ya geldi.

İstanbul’dan havayoluyla Ordu-Giresun Havalimanı’na Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri  Ersoy burada Valimiz Sayın Tuncay Sonel, AK Parti Ordu Milletvekilleri Dr. Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı, Metin Gündoğdu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Vali Yardımcısı Levent Yetgin, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Ulubey Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Soner Divli, Gülyalı Kaymakamı Mustafa Bayram, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yener Oba, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin ve partililer tarafından karşılandı.

Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri  Ersoy, Ordu’daki programına, Ramada Plaza by Wyndham Otel’de sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelerek başladı. 

Ordu’daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle istişarelerde bulunan Bakan Ersoy, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

Ordu Valiliğini Ziyaret Etti

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri  Ersoy, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle yaptığı buluşmanın ardından Ordu Valiliğini ziyaret etti.

Ordu Valiliğine gelişinde Valimiz Sayın Tuncay Sonel ve Vali Yardımcıları tarafından karşılanan Bakan Ersoy, Valilik Şeref Defterini imzalayarak, beraberindekiler ile birlikte Valilik Makamına geçti.

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri  Ersoy, Bakanlığınca Ordu’da yürütülen yatırımların son durumları ve ihtiyaçlar hakkında Valimiz Sayın Tuncay Sonel’den bilgi aldı. 

 “Yeşil ile mavinin buluştuğu Ordu’muza hoş geldiniz” diyerek, Bakan Ersoy’u ve ekibini Ordu’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Ordu’da da önemli işler yapıldığını belirtti.

Turizm Sektör Temsilcileriyle Toplantı Yaptı

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri  Ersoy, Valimiz Sayın Tuncay Sonel’i ziyaretinin ardından Valilik toplantı salonunda, Ordu’daki turizm sektör temsilcileriyle istişare toplantısı yaptı.

Ordu’nun Turizm Eylem Planı’nın hazırlanacağını ifade eden Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri  Ersoy, “Ordu, korumayı başardığı sahilleri, yaylaları ve doğal güzellikleriyle, Karadeniz’in diğer illerinden ayrışıyor. Ordu, sahip olduğu turizm potansiyeli ile de Karadeniz’de en şanslı illerden birisi. Biz de Ordu’yu yüksek turizm geliri elde eden bir il haline getirmek istiyoruz. Bunun için de bugün Ordu’dayız. İl yöneticilerimizi ve turizm paydaşlarımızı dinleyeceğiz. Yerinde tespitler yapacağız. Sizlerle istişarelerde bulunup, yol haritamızı belirleyeceğiz” dedi.

Toplantıya katılan turizm sektör temsilcilerinin, Ordu’nun turizminin geliştirilmesi yönündeki görüş, öneri ve düşüncelerini de dinleyen Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri  Ersoy, “Sizlerden alacağımız görüş ve fikirlerle Ordu’nun turizmde gelişmesini sağlayacak kısa, orta ve uzun vadeli yol haritamızı belirleyip, Ordu’nun Turizm Eylem Planı’nı oluşturacağız. Sizler de bu planın oluşmasına önemli katkılar sağlayacaksınız” diye konuştu.

Esnafları Ziyaret Etti

Valilik ziyaretinin ardından esnafları da ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri  Ersoy, esnafların hal ve hatırlarını sordu.

Esnaflar ve sokaktaki vatandaşlarla ile bir süre sohbet eden Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri  Ersoy, vatandaşların sorun ve taleplerini de dinledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesini Ziyaret Etti

Daha sonra Ordu Büyükşehir Belediye’ne geçerek burada Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’i ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri  Ersoy, Ordu programını tamamlayarak, İstanbul’a hareket etti.

IMG_E6194.JPG
IMG_E6196.JPG
IMG_20221017_WA0032.jpg
IMG_E6202.JPG
IMG_20221017_WA0020.jpg
IMG_20221017_WA0025.jpg
IMG_20221017_WA0026.jpg
IMG_20221017_WA0023.jpg