T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteği Türkiye Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) katkılarıyla ilimizde turizmi geliştirmek, doğal ve kültürel değerlerimizi hedef kitlelere tanıtmak amacıyla; 10-12 Ağustos 2022 tarihleri arasında İlimiz Altınordu, Perşembe, Fatsa, ve Aybastı ilçelerini kapsayan program çerçevesinde info gezisi planlanmıştır.
İlimizde fındık toplama faaliyetlerini , yaz turizmi potansiyelini araştırmak tarihi efsanelere konu olmuş doğal ve kültürel zenginliklerimizi yurt içi turizme hitap eden sosyal medya (Instagram) hesabı GezsenOrdu ve yurtdışındaki ilimizin tanıtımına hitap eden GoOrdu hesabında paylaşım yapmak amacıyla info gezisinde TGA üyeleri ve yurt dışı basınından değerlerimizi incelemek ve gezi yazısı yazmak amacıyla gazeteciler katılacaktır. 9 adet gazetecinin (Sırbistan, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan ve Dubai) katıldığı ilimizin tanıtımında büyük bir rol oynayacağını düşündüğüm ve inandığım info gezisi ile ilgili program;
10 Ağustos 2022
Ordu’ya Geliş
Vagon restaurant’ta akşam yemeği
11 Ağustos 2022
Fatsa Kabakdağ Köyü ve Fındık toplama etkinliği
Fatsa Kabakdağ Köyü Hayat Oksijen Otel’de yemek
Aybastı Perşembe Yaylası Gezisi
Boztepe Gezisi ve Tepe Restaurant’ta akşam yemeği
12 Ağustos 2022
Taşbaşı Kültür Merkezi, Ordu Fındık Müzesi ve Etnoğrafya Müzesi gezileri
Perşembe Yason Burnu Gezisi
Vonalı Celal’de yemek
Ordu’dan ayrılış
![yabancı gazeteciler_001.jpg yabancı gazeteciler_001.jpg](/Resim/406841,yabanci-gazeteciler001jpg.png?0)
![yabancı gazeteciler_002.jpg yabancı gazeteciler_002.jpg](/Resim/406842,yabanci-gazeteciler002jpg.png?0)
![yabancı gazeteciler_004.jpg yabancı gazeteciler_004.jpg](/Resim/406844,yabanci-gazeteciler004jpg.png?0)
![yabancı gazeteciler_005.jpg yabancı gazeteciler_005.jpg](/Resim/406843,yabanci-gazeteciler005jpg.png?0)
![yabancı gazeteciler_01.jpg yabancı gazeteciler_01.jpg](/Resim/406846,yabanci-gazeteciler01jpg.png?0)
![yabancı gazeteciler_02.jpg yabancı gazeteciler_02.jpg](/Resim/406847,yabanci-gazeteciler02jpg.png?0)