Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Valimiz Sayın Tuncay SONEL'in 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı (17.03.2022)

Valimiz Sayın Tuncay SONEL'in 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
Çanakkale zaferi, tarih boyunca bağımsızlık ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Aziz Milletimizin, sarsılmaz inanç ve kararlılığının en güçlü işareti; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.
 
Vatanı, hürriyet ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Aziz Milletimiz, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmış, canı pahasına verdiği mücadelelerle başka milletlere de ilham kaynağı olmuştur.
 
Çanakkale, paylaşılmak ve tarihten silinmek istenen bir cihan imparatorluğu içinden kahraman bir milletin varlığını bütün dünyaya ispat ettiği, tarihte eşine rastlanamayacak kadar muhteşem bir milli duygu, milli inanç, istiklâl, kahramanlık ve milli şahlanışın başlangıç noktasıdır.
 
“Çanakkale Geçilmez” dedirten Aziz Milletimiz, 107 yıl önce olduğu gibi bugün de yarın da vatanına, geleceğine ve bağımsızlığına sahip çıkma azim ve kararlılığını her daim gösterecektir.
 
Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere topraklarımızı vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize de şükranlarımızı sunuyor, sağlık ve afiyet diliyorum.
 
Eşsiz Zaferimizin 107. yıldönümü kutlu olsun.
 

ts_orduvalisi.jpg