Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ORDU, "10. VAN DOĞU ANADOLU TURIZM VE SEYAHAT FUARI"NDA TANITILACAK (26.09.2019)

Ordu, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, TÜRSAB'ın destekleriyle Ajans Asya Fuarcılık tarafından; 26-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Van, Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek "10. Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı"nda tanıtılacak.

10. Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı hakkında bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, “Orta Doğu sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olması hedeflenen ‘Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı’, Türkiye turizmini Ortadoğu'ya tanıtmayı, yeni pazar ağlan oluşturmayı, bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı ilke edinmiştir.  Sahip olduğu stratejik konum itibari ile İran, Irak, Gürcistan, Ermenistan ve Azerbaycan ülkeleri ile ortak ticarette önemli bir üs konumundadır” dedi.

Ortadoğu pazarına Ordu’nun tanıtılması için fuarın önemli bir fırsat olduğunu belirten Uğur Toparlak, “Geçen yıl 9. su düzenlenen Fuarda; İran, Irak ve Ermenistan başta olmak üzere 3 Ülke ve 35 İl’den 57.460 yerli, 6841 yabancı turizmciler tarafından ziyaret edilmiştir. Ulusal ve uluslararası katılımcı ve ziyaretçilere tanıtım etkinlikleri yapılması,  yeni işbirlikleri gerçekleştirilmesi ve hali hazırda devam etmekte olan ilişkilerin geliştirilmesi adına,  turizm sektörünü bir araya toplayacak olan fuarda bölgenin turizm faaliyetlerinin canlandırılmasına önemli ölçüde katkı sağlaması amaçlanmaktadır. Ordu Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak katılacağımız ‘10. Van Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı’nda amacımız, İlimizi en iyi şekilde temsil ederek tanıtımına ve ekonomisine katkıda bulunmak ve halkımıza hizmet etmektir” diye konuştu.


van fuar.jpg