Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

SEYAHAT ACENTALARI DENETLENDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı, haksız rekabete neden olan ve kayıt dışı ekonomi oluşturan belgesiz faaliyetlerin önlenmesi için gerekli tedbirleri alıyor.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu, Seyahat Acentaları Yönetmeliği kapsamında faaliyet gösteren seyahat acentalarını denetliyor.
 
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce Ordu’da, seyahat acentalarının belgelendirilmesi ve belgesiz seyahat acentaları faaliyetlerinin önlenmesi ile profesyonel turist rehberlerine ilişkin son 3 yıl içinde 15 denetim yapılmış olup, 2016 yılında 2.652 TL, 2017 yılında 2.022 TL ve 2018 yılında 3.863 TL idari para cezası uygulanmıştır.
 
Yapılan denetimlere ilişkin bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdür Uğur Toparlak, “İlimiz turizminin geliştirilmesi ve turizm potansiyelimizin verimli kullanımının sağlanması profesyonel hizmet verilmesi ile mümkün olacağı bir gerçektir. Bu nedenle hizmet sektöründe kaliteli hizmet verilmesi için gerekli yasal prosedürlere riayet edilmesi sağlanmaktadır” dedi.
 

seyahat.jpg