Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Sayın Vali YAVUZ, Yoroz Kent Ormanı’nda Gezi ve İncelemede Bulundu

Ordu Valisi Sayın Seddar YAVUZ, Ordu’nun önemli mesire alanlarından birisi olan Yoroz Kent Ormanı’nda gezi ve incelemelerde bulundu.
 
Beraberinde, İl Emniyet Müdürü Mehmet ERDUĞAN, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay BAŞER, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur TOPARLAK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa GENÇ, Ordu Orman İşletme Müdürü Mehmet Ali DENİZ, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat ÖZ, YİKOB Yatırım ve İzleme Müdürü Agah GENÇ ile birlikte Altınordu ilçesine bağlı Saraycık Mahallesi sınırları içinde bulunan ve il merkezine 20 km mesafede bulunan Yoroz Kent Ormanı’na giden Vali Seddar YAVUZ, burada bulunan tesislerde incelemede bulundu. 

Beraberindekilerle birlikte, yaklaşık 2,5 km mesafedeki Yoroz Tepesine yürüyüş de gerçekleştiren Sayın Vali Seddar YAVUZ, ahşaptan yapılan merdivenler kırıldığı için vatandaşların yürüyemediği ve tehlike oluşturan yürüyüş güzergahında incelemelerde bulundu.  

Kırılan merdivenlerin bir kısmının tamir edildiği ve iyileştirme çalışmalarının devam edeceği yaklaşık 2,5 km’lik yürüyüş güzergahından Yoroz Kayalıklarının tepe noktasına kadar giden Sayın Vali Seddar YAVUZ, beraberindeki daire müdürleriyle, Yoroz Kent Ormanı’nın ve Yoroz Tepesi’nin turizme kazandırılması için yapılabilecek çalışma ve projelerle ilgili de istişarede bulundu.

Yoroz Kent Ormanı’nda piknik yapan vatandaşlarla sohbet eden Sayın Vali Seddar YAVUZ, Saraycık Mahallesi Muhtarı Naim KURNAZ’ın daveti üzerine Saraycık mahalle merkezine giderek, burada bulunan esnaf ve vatandaşlarla sohbette bulundu.

Saraycık mahalle merkezinde bulunan işyerlerini ve kahvehaneleri ziyaret eden Vali YAVUZ, işyeri sahibi esnafların ve kahvehanelerdeki vatandaşların hal ve hatırlarını sordu.

Bir kahvehanenin önünde vatandaşlarla çay içerek, sohbette bulunan Sayın Vali YAVUZ, vatandaşların Yoroz Kent Ormanı’nın turizme kazandırılmasına yönelik görüş ve önerilerini dinledi. 

Saraycık mahalle merkezinde bulunan ve yaklaşık 200 yıldır faal olarak tahıl öğüten su değirmenini de gezen Sayın Vali Yavuz, su değirmenini 40 yıldır işleten Sıtkı Eroğlu’ndan bilgi aldı.

Sayın Vali Seddar YAVUZ, vatandaşlarla yaptığı sohbetin ardından Saraycık mahallesinden ayrılarak, il merkezine hareket etti.
y_kent (4).jpg
y_kent (3).jpg
y_kent (1).jpg
y_kent (2).jpg
y_kent (5).jpg
y_kent (6).jpg
y_kent (7).jpg
y_kent (8).jpg