Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

8. Ordu Tanıtım Günleri Etkinliği

Ordu Valiliği himayesinde, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Merkezi İstanbul’da bulunan Ordu Dernekler Federasyonu(ORDEF) işbirliği ile düzenlenen “8. Ordu Tanıtım Günleri” etkinliği başladı.
 
4-7 Ekim 2018 tarihleri arasında, İstanbul Maltepe Sahili Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilecek olan “Ordu Tanıtım Günleri” etkinliği açılış programına, Vali Seddar Yavuz, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Ak Parti Yalova Eski Milletvekili Temel Coşkun, Ordu Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Kalyoncu, Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, ORDEF Başkanı Celalettin Dervişoğlu, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, davetliler ve çok sayıda Ordulu hemşerilerimiz katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte, Vali Seddar Yavuz bir konuşma yaparak, Ordu’nun mükemmel bir güzelliğe sahip olduğunu belirtti.
 
Vali Yavuz, Ordu’nun vitrine koyulması gereken bir şehir olduğuna vurgu yaparak, yapılan bu tür etkinliklerin tanıtım açısından son derece önemli olduğunu söyledi.
 
Etkinliğin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Vali Seddar Yavuz, konuşmasında Ordu’da yapılan yatırımlara da değinerek sözlerini şöyle tamamladı: “Şunu söylemek istiyorum ki, evvelden devletler yarışırdı, şimdi şehirler yarışıyor. Elbette devletler yarışmaya devam ediyor ama yarışmalar daha çok mikro yarışmalara döndü. Dolayısıyla ilçeler yarışacak, iller yarışacak daha sonra ülkeler yarışacak. Bu yarışmayla birlikte güzellikler ve refah artacak. İşte bu kapsamda bir de küreselleşme ve globalleşmenin getirdiği yerel değerlerin yok edildiği bu dünyada, yerel değerlerin yaşatılması, kültürümüzün kıymetinin bilinmesi ve bizden sonraki kuşaklara aktarması bakımından bu tür şehir buluşmalarını fevkalade önemsediğimi belirtmek istiyorum. Ordu günlerinin başarılı, huzurlu ve kültürel alışverişin daha fazla meydana getirdiği bir alan olarak olmasını diliyorum.”
 
Etkinlikte Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ta bir konuşma gerçekleştirerek, etkinliğin herkesi bir araya getirerek, barışmayı, kaynaşmayı, buluşmayı ve yapılanları karşılıklı olarak değerlendirme fırsatı sunduğunu ifade etti.
 
Başkan Tekintaş, “19 ilçeyle birlikte yola çıktığımızda bunu slogan olarak sunduğumuz bu süreçte, hem ilçelerimiz,  hem Sayın Valimiz başta olmak üzere kamu birimlerimiz, diğer tarafta sivil toplum kuruluşlarımız el birliği içerisinde Ordu ilimizi, en üst seviye geleceğe taşıma mücadelesini sürdüreceğiz ve bu bizim için temel görevlerden bir tanesidir” dedi.
 
AK Parti Genel Sekreteri Mustafa Hamarat ise, “Güzel bir niyetle başlanan faaliyetlerin böyle devam etmesi, başka faaliyetlere de ilham kaynağı oluyor. Siyasetçisiyle, sivil toplumuyla, valisiyle, kaymakamıyla hep birlikte bir araya geldiğimizde, Ordu’nun bütün meselelerinden konuşabiliriz, tartışabiliriz çözüm üretebiliriz. Ordu, İstanbul’da yaşanıyor. Hep söyledim İstanbul’da, Ordu’da yaşayanlar kadar Ordulu var. Bundan güzel dersler çıkarmak, güzel şeyler yapmak mümkün. Katkıda bulunan herkesi ve katılan herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.
 
Ordu Dernekler Federasyonu Başkanı Celalettin Dervişoğlu ise “Bizi yalnız bırakmayan tüm Ordu gönüllülerine, Ordu Dernekler Federasyonunun üyesi olsun olmasın, Ordu’nun adını yukarıya taşımakta gayret gösteren herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 
Protokol konuşmalarının ardından Vali Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve diğer protokol mensupları tarafından kurdele kesimi yapılarak, Ordu Tanıtım Günleri etkinliğinin açılışı gerçekleştirildi.
 
Açılışın ardından, Vali Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve diğer protokol mensupları tarafından etkinlik alanında bulunan stantlar gezildi.
 
Stantlarda hemşerilerimizle hasbihalde bulunan ve özlem gideren Vali Seddar Yavuz, ulusal ve yerel televizyon kanallarının programlarına da katılarak, Ordu Tanıtım Günleri etkinliğini değerlendirdi ve Ordu’yu tanıttı.
ordu tanıtım-1.jpeg
ordu tanıtım-10.jpeg
ordu tanıtım-2.jpeg
ordu tanıtım-3.jpeg
ordu tanıtım-4.jpeg
ordu tanıtım-5.jpeg
ordu tanıtım-6.jpeg
ordu tanıtım-7.jpeg
ordu tanıtım-8.jpeg
ordu tanıtım-9.jpeg