Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

DADDralli Karadeniz 2018 Etkinliğine Katılan Yatlar, Ordu’yu Ziyaret Edecek

Amatör denizciliğin gelişmesini hedefleyerek yola çıkan Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD), bu yıl ikinci kez gerçekleştirdiği DADDralli Karadeniz 2018 “3 Ülke 1 Hikâye” etkinliği kapsamında, Perşembe ilçemizi ziyaret edecek.

12 Haziran’da Yunanistan’ın Volos Limanı’ndan başlayarak, -Gürcistan’ın Poti Limanı’na kadar uzanacak ve 22 Ağustos’ta İstanbul’da bitecek olan etkinlikte yer alan 24 yat, 20 Temmuz 2018 Cuma günü saat 11.00 sularında Perşembe ilçemizin Kışlaönü Balıkçı Barınağı’na demir atacak.

“Argonotların İzinde, Altın Postun Peşinde” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlik hakkında açıklamada bulunan Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği(DADD) Başkanı Zafer Türkmen, “Ülkemizde, öncelikle gerçek deniz sevgisine dayalı amatör denizciliğin gelişmesini hedefleyerek yola çıkan derneğimiz DADD, düzenlediği ikinci Karadeniz Rallisi ile ülkemizin Karadeniz kıyılarını yeniden keşfe çıkıyor. Türkiye’mizin en uzun kıyı şeridine sahip Karadeniz’in limanlarında duraklayacak olan DADDralli Karadeniz 2018 “3 Ülke, 1 Hikaye”, bu kez 12 Haziran’da Volos-Yunanistan’dan başlayıp Poti-Gürcistan’a kadar uzanacak ve sonrasında 22 Ağustos’ta İstanbul’da bitecek” dedi.

Rallinin, toplu tanıtım amacıyla düzenlendiğini dile getiren Zafer Türkmen, “Ralli, 75 gün sürecek, 46 limana uğrayacak ve filo yaklaşık 27 tekneden oluşacaktır. Rallinin, katılan teknelerin ve maliklerinin/reislerinin hiçbir ticari amacı yoktur; ralli bir yarış değildir, sadece ve sadece amatör denizcilerin yine amatör denizciler için düzenledikleri bir toplu tanıtım gezisidir” diye konuştu.

“DADDralli Karadeniz 2018” etkinliği kapsamında, 20 Temmuz 2018 Cuma günü saat 11.00’de Perşembe ilçemizin Kışlaönü Balıkçı Barınağına demir atacak yatlarda bulunan konuklar, aynı gün Yason Burnu, Bolaman Kalesi, Boztepe gibi tarihi ve turistik mekanları gezecekler. Etkinliğe katılan misafirler, Ordu Valisi Seddar Yavuz ve Perşembe Kaymakamı Ahmet Arık tarafından da kabul edilecek. 

dadralli.jpg