Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

EMİTT FUARI’NDA ORDU STANDI ZIYARETÇI AKININA UĞRUYOR (25-28 Ocak 2018)

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı(EMITT)’nda yer alan Ordu Standı, ziyaretçi akınına uğruyor.
 
İstanbul-Beylikdüzü’nde yer alan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Prof.Dr.Numan Kurtulmuş’un da katılımıyla gerçekleştirilen törenle 22. kez kapılarını açan EMİTT Fuarı’nda 12. Salonda yer alan Ordu Standı, bir yandan İstanbul ve çevre illerde yaşayan Orduluların, bir yandan da yerli ve yabancı ziyaretçilerin en çok ziyaret ettiği stantlardan birisi oldu.
 
EMİTT Fuarı’nın, Türkiye’nin en büyük, Dünya’nın beş büyük turizm ve seyahat fuarı içinde yer aldığını belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, “Değerli hemşerimiz, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof.Dr.Numan Kurtulmuş’un da katılımıyla dün açılışını gerçekleştirdiğimiz EMİTT Fuarı’nda, Sayın Valimizin destekleriyle bu yıl da yerimizi aldık. İlimizin eşsiz doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini, özgün yemeklerini bu fuarda tanıtıyoruz. Daha önceleri yapmış olduğumuz tanıtım faaliyetleriyle iç ve dış turizmde ilimize yönelik bir ilgi ve alaka oluşmuş durumda. Bu ilgi ve alakanın devamını sağlamak, daha çok yerli ve yabancı turisti ilimize çekebilmek için bu tür fuarlar, önemli fırsatlar sunuyor. Biz de bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Çünkü, burada turizm sektörünün tüm kesimleri bir arada bulunuyor. Biz de onlarla çeşitli temaslarda bulunuyoruz. Standımızı ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçilere Ordu’yu anlatıyoruz, Ordu’yu tanıtıyoruz. Ayrıca, İstanbul ve çevre illerde yaşayan hemşerilerimizle de bu fuarda özlem gideriyoruz. Hem Ordulu hemşerilerimiz, hem de diğer ziyaretçiler, standımızı yoğun şekilde ziyaret ediyorlar” dedi.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları'nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB'in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nin (TTYD) iş ortaklığında düzenlenen EMITT'in ilk iki gününde turizm profesyonellerine, üçüncü ve dördüncü gününde ise tatilcilere yönelik programlar gerçekleştirilecek.
 
Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren EMITT, bu yıl 60 bin metrekarelik 12 salonda 85 ülkeden 1065 katılımcıyı ağırlıyor.
 
Fuar boyunca devam eden "Türkiye'de Seyahat Acenteciliğinin Geleceği", "Dünyada Yeni Trend: Gastronomi Turizmi" ve "Gelişmekte olan Pazarlarda Online Satış" başlıklı panellerle sektöre bilgi akışı sağlanacak.

IMG-20180126-WA0011.jpg
IMG-20180126-WA0010.jpg
IMG-20180126-WA0009.jpg
IMG-20180126-WA0013.jpg
IMG-20180126-WA0014.jpg
IMG-20180126-WA0015.jpg
IMG-20180126-WA0016.jpg