Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

TRT - ORDU’DA BIR BULUT (DÖRT MEVSIM ORDU) BELGESELİNİN LANSMANI OKSM'DE (14 ARALIK 2017 )

Ordu Valiliği’nin isteğiyle TRT tarafından hazırladığımız belgeselimiz,  bir yıllık mevsim geçişlerini kapsayan muhteşem doğa ve şehir görüntülerini içeriyor.

    Yeşilin mavi ile buluştuğu, eşsiz güzellikleri ile Ordu ilimizi, bir bulutun gözünden anlattık. Ordu’yu, on iki ay dört mevsim her noktadan gören, dokusuna işleyip mahremini bilen, Hatta bilmekle kalmayıp, bu güzelliklerde payı olan anlatsın istedik. Bunu da buluttan başkası yapamazdı. Ordu’nun yüce dağlarında varlığını bulan bulut, su oluyor göllerde dinleniyor, şelale olup çağlıyor, sonra ahşabın ve yeşilin şehrine iniyor, denize ulaşarak hayat veriyor Ordu’ya, insanlarına.

     Belgeselimiz, şiir tadında edebi anlatımıyla klasik belgesel formatına farklı bir değer katıyor. Görüntülerle şiirsel anlatımın birlikteliği seyirciyi büyülüyor. Otuz iki dakika, tek bölüm belgeselimizde yer verilen bölgeler sırasıyla aşağıdadır:

     Ablak kayası, Uluvahta Yaylası, Perşembe Yaylası, Çambaşı Yaylası, Çiseli Şelalesi, Karaoluk Şelalesi (Çiseli), Gerce Şelalesi, Ohtamış Şelalesi, Kadıncık Şelalesi, Uzundere Şelalesi, Küpkaya Kanyonu, Erenli Kanyonu, Çamaş Kanyonu, Korgan, Kabaktepe, Ulugöl, Gaga Gölü, Yoroz Tepesi, Kurul Kalesi, Ünye Kalesi, Ünye, Bolaman, Çaka Plajı, Perşembe, Hoynat Adası, Yason, Şehir Merkezi,  Boztepe.

gala son2.jpg

                                     PROGRAM
17:00     KOKTEYL
18:00     AÇILIŞ (TANITIM FİLMİNİN GÖSTERİMİ)
18:30     KONUŞMALAR
19:00     ÖDÜL TÖRENİ
19:30     ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU