Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

VALI İRFAN BALKANLIOĞLU’NUN 19 MAYIS 1919 ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLIK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

19 Mayıs, Atatürk'ün; "Ulus egemenliğe dayanan, tam bağımsız yeni bir Türk devleti kurmak, Türk Milleti’nin onurlu ve şerefli bir ulus olarak yaşamasını sağlamak amacıyla başlattığı ulusal hareketin ilk adımıdır.
 
19 Mayıs 1919, Milletimizin zaferlerle dolu tarihinde yazılacak yeni bir destanın yazılmaya başlandığı gündür. Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK bugünü gençlere armağan ederek gençleri ne kadar önemsediğini göstermiştir.
 
Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, geleceğimizin mimarı olan gençlerimize olan inancını her fırsatta dile getirmiş ve “Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” diyerek bu güveni açıkça belirtmiştir.
 
Milletçe gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu özel günde, vatan ve bayrak uğruna büyük fedakarlıklar göstererek bizlere bağımsız bir ülke bırakan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.


İrfan BALKANLIOĞLU
 Ordu Valisi

BUNY2526-min.jpg