Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

TURİZM HAFTASI KERTİL MESİRE ALANINDA KUTLANACAK (12.04.2017)

Her yıl Ordu’nun farklı turizm destinasyonunda kutlanan Turizm Haftası, bu yılda Akkuş ilçesi Kertil mesire alanında kutlanacak.

22 Nisan 2017 Cumartesi günü kutlanacak Turizm Haftasıyla ilgili açıklamada bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, “Toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla, her yıl 15-22 Nisan ‘Turizm Haftası’ olarak kutlanılmaktadır. 2014 yılında Valiliğimizce alınan karar gereği, bundan böyle Turizm Haftası kutlamalarını İlimiz ve İlçelerinin katılımını sağlayarak her yıl bir ilçede kutlanılması hedeflenmişti. Bundaki amaç, Turizm Haftası kutlamalarını salonlardan ve alışılmış kutlamalardan arındırarak ilçelerimize yaymak ve o ilçede bulunan tarihi ve turistik değerler ile el emeği ve göz nuru dokunan el sanatları ürünlerini tanıtmaktır. Bu sayede o yöremize de bir canlılık getirilerek iç turizmin yaşanmasına katkıda bulunulmuş olunacaktır. İlk defa 2014 yılında Turizm Haftası kutlamaları Fatsa ilçesi Kabakdağı mahallesinde, 2015 yılı Turizm Haftası kutlamaları Ünye ilçesi Cumhuriyet Meydanında, 2016 yılı Turizm Haftası kutlamaları ise Ulubey İlçesi Güzelyurt Mahallesinde kutlanıldı” dedi.

Uğur Toparlak, 22 Nisan 2017 Cumartesi günü Akkuş İlçesi Kertil mesire alanında kutlanacak olan Turizm Haftasına tüm Orduluları davet etti.


Turizm Haftası-15-22 Nisan 2017-Baskı-1-horz.jpg