Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ORDU, HESTOUREX DÜNYA SAĞLIK VE SPOR KONGRE VE FUARI’NDA TANITILIYOR( 6-9 NİSAN 2017)

Ordu’nun sağlık turizmi, 6-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek Hestourex Dünya Sağlık ve Spor Kongre ve Fuarı’nda tanıtılacak.
 
Dışişleri Bakanlığı’nın çatısı altında, Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen, Bilim Kurulu Başkanlığını Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr.Necat YILMAZ’ın üstlendiği HESTOUREX Dünya Sağlık Spor Kongre ve Fuarı, 06-09 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya Expo Center’da düzenlenecek.
 
Hestourex Dünya Sağlık ve Spor Kongre ve Fuarı’nda, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı(DOKA) tarafından Doğu Karadeniz Bölgesi illerinin alternatif turizm türlerinden sağlık ve spor turizmine yönelik varlıkları da tanıtılacak.
 
Hestourex Dünya Sağlık ve Spor Kongre ve Fuarı ile ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, “Fuar kapsamında DOKA bölgesi için 100m2 yer ayrılmış olup, bu alanda stant kurularak bölge illerinin İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ile ilgili diğer kurum, kuruluş ve özel sektör temsilcilerine alan tahsis edilmiştir. İlimizi temsilen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak katılacağımız fuarda, spor ve sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren kurum, kuruluşlarla görüş alışverişinde bulunarak konu hakkında ileriki yıllarda ilimiz için bir yön haritasının çizilmesi hedeflenmektedir” dedi.

IMG-20170406-WA0001.jpg
IMG-20170406-WA0005.jpg