Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ORDU GENÇLİK HİZ. VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA "İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ" İZMALANDI (06.04.2017)

Valilik makamında gerçekleştirilen işbirliği protokolünün imzaları Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun oluruyla, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak tarafından atıldı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, bu işbirliğinin Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Ordu Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün birlikteliğiyle gençlerin sosyal ve kültürel gelişimlerine artırıcı faaliyetlerde bulunmak amacıyla yapıldığını söyledi.

Protokol sayesinde sporu araç olarak kullanıp ulusal ve uluslararası projeleri hayata geçirerek Ordu’da gelişmekte olan turizme de katkı sağlanacağını ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüz, kütüphaneler aracılığıyla ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz birbirlerine destek olmaları, birbirlerinin eksiklerini tamamlamaları ve gençlere daha faydalı olabilmeleri açısından bir protokol düzenlediler. Biz bu protokolü mutlulukla karşıladık. İnşallah gençlerimize hizmet noktasında daha güzel başarılar elde ederler. Ben kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Merkezlerinin gençlere nitelik kazandırmayı ve sadece okullardaki çocukları değil, sokaktaki çocuklara kadar uzanmayı hedeflemiş bir yapısının olduğuna dikkat çeken Vali Balkanlıoğlu, Gençlik Merkezlerinin gençleri her türlü zararlı alışkanlıktan uzak tutarak iyi ve güzel alışkanlıklara yönlendirerek, değerleri nesillere aktaracak güzel bir çaba içerisinde olduğunu belirtti. 

Vali Balkanlıoğlu, “Sadece değerler eğitimi değil, onlara nitelik kazandıracak hatta meslek ve sanat kazandıracak yeteneklerini değerlendirerek çeşitli çalışmalar yapabiliyorlar. Konusunda uzman eğitimcileri getirip gençlere eğitim ve konferans verdirebiliyorlar. Ama bunun yanı sıra daha güzel bir uygulama yaptılar. Gençlik Merkezine kütüphane açtılar ve kütüphaneyi kitap bakımında epey geliştirdiler, zenginleştirdiler. Valilik olarak bizde kitap desteğinde bulunduk. Gençler sınava çalışmak için sabahlara kadar açık mekanlar istiyorlar. Evlerinde çalışırken onları oyalayacak çok şey var. Bunlar gençlerimizi oyalıyor. Fakat kütüphane ortamında derslere daha iyi motive oluyorlar” şeklinde konuştu.

001.jpg

002.jpg
003.jpg
004.jpg