Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ORDU,06-09 NİSAN 2017 TARİHLERİ ARASINDA HESTOUREX DÜNYA SAĞLIK SPOR TURİZMİ KONGRESİ VE FUARI'NDA​ YERİNİ ALACAK (03.04.2017)

Dışişleri Bakanlığı’nın çatısı altında, Sağlık Bakanlığı, Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen, Bilim Kurulu Başkanlığını Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat YILMAZ’ın üstlendiği HESTOUREX Dünya sağlık spor kongre ve Fuarı, 06-09 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya Expo Center’da düzenlenecektir.

            Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından Doğu Karadeniz Bölgesi İllerinin alternatif turizm türlerinden sağlık ve spor turizmine yönelik varlıklarının tanıtımı hedeflenmekte ve bölge turizminin bir bütün olarak tanıtılması amaçlanmaktadır.

            Fuar kapsamında DOKA bölgesi için 100m2 yer ayrılmış olup, bu alanda stant kurularak bölge illerinin İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ile ilgili diğer kurum, kuruluş ve özel sektör temsilcilerine alan tahsis edilmiştir.

            İlimizi temsilen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak katılacağımız fuarda, spor ve sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren kurum, kuruluşlarla görüş alışverişinde bulunarak konu hakkında ileriki yıllarda ilimiz için bir yön haritasının çizilmesi hedeflenmektedir.