Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

VALI BALKANLIOĞLU, “ORDU’DA TURIZM FAALIYETLERI SON DÖNEMDE İVME KAZANDI” (29.03.2017)

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği(TÜRSAB)’nin üyesi olan Ortadoğu Turizm Seyahat Acentaları Derneği ile Ordulu Seyahat Acentaları Derneği, tur operatörleri ve turistik tesis işletmecileri ile bir araya geldi.
 
Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen buluşmada, Ordu’da turizm üzerine görüşlerini dile getiren Vali Balkanlıoğlu, ”İlimizde turizm faaliyetlerinin son dönemde biraz ivme kazanması, bölge illere göre artış trendinin yüksek olması sizlerin de desteğiyle birlikte tanıtıma borçluyuz. Turizmde en önemli konu tanıtımdır. En güzel mekanlar oluşturabilirsin ama buralardan kimse haberdar değilse kimse gelip sizi ziyaret etmeyecekse bir anlamı yok” diye konuştu.
 
Ordu’nun farklı bir güzelliğe sahip olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, ”Ordu’yu daha önce buraya gelmeden görmemiştim. Sadece önünden birkaç kez araba ile geçmiştim. Çok güzel yerler ‘acaba biz buralarda çalışır mıyız?’ diye içimden geçirmiştim. Daha önce Trabzon ve Rize’nin turistik yerlerini gezme fırsatım olmuştu. Fakat Ordu’da göreve başladıktan sonra ve Ordu’nun her yöresini gezip gördükten sonra Trabzon ve Rize’de olan güzelliklerden daha fazlası olduğunu gördüm. Karadeniz bölgesinde güzellik namına ne varsa hepsi ve daha fazlası Ordu’da mevcut. Üstelikte hiç bozulmamış, doğal haliyle var. Ordu’ya gelip de doyasıya 5 -6 gün gezen ve bu güzellikleri gören insanlar, Ordu’ya hayran kalıyorlar. Arap ülkelerinden birçok turist geldi Ordu’ya. Onlar şöyle söylediler; ‘ölmeden önce cennete girmek istiyorsan Ordu’ya gel’.  Ordulu insanlar buraları çok gördükleri için devamlı içinde olduğundan bunları görmüyor” dedi.
 
Turizmin gelişmesi için tanıtımın çok önemli olduğuna vurgu yapan Vali Balkanlıoğlu, “Tanıtım olayı son derece önemli. Ordu şehri olarak tanıtım konusunda bir hayli mesafe aldık. Allah izin verirse tanıtmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemlerde de tanıtım faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Valiliğimizin çekimlerini yaptırdığı belgeseller, CNN TÜRK kanalında yayınlanacak.  Ordu, kelimenin tam anlamıyla cennet şeklinde tanıtacak. Allah izin verirse National Geografik kanalı gelip Ordu’da çekim yapacak. Kibele heykeli etrafında şekillenen ve bulunduğu yerin bir takım mitolojik hikayelerini konu alan ve bütün Ordu’yu ve güzelliklerini gösteren bir sunumla bunu milyonlarca seyirciye verecekler” şeklinde konuştu.
 
Ordu Valiliğince hazırlatılan tanıtım filmlerinin de izlendiği toplantıda, Ordu turizminin geliştirilmesi için yapılması gereken çalışmalar konusunda görüş alış-verişinde de bulunuldu.

1.jpg

22.jpg

33.jpg
Haber Kaynağı : Ordu Valiliği