Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ORDU, AL JAZEERA VE AL ARABIYA KANALLARINDA BÜYÜK BIR İLGIYLE İZLENDI (23.03.2017)

Ordu, Al Jazeera ve Al Arabiya Kanallarında büyük bir ilgiyle izlendi.
 
Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun Ordu’yu tanıtım faaliyetleri kapsamında davet ettiği Al Jazeera haber ekibi  ile Al Arabiya Kanalı Ordu’da  gerçekleştirdiği çekimleri ekranlara getirdi.
 
2016 yılının Temmuz ayında da Ordu’ya gelerek çekimler yapan, Ordu’nun turistik mekânları, kültürel değerleri, eşsiz güzelliklere sahip yaylalarında yaptıkları çekimlerde Ordu’yu tüm yönleriyle ekranlara  getiren Al Jazeera kanalından sunucu Omar Khashram,  kameraman Mahmut Çağatay Yavuz ile birlikte  29 Ocak 2017 Pazar günü Çambaşı Yaylasında gerçekleştirilen  “Kar Festivali”ni canlı olarak yayınladı.
 
Program sunucusu Omar Khashram, “Arap Yarımadası’nın en önemli kanalı olan Al Jazeera olarak Temmuz ayında geldiğimiz Ordu’ya hayran kalmıştık. Ordu Valisi Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun daveti üzerine geldiğimiz Ordu bizleri öyle büyüledi ki, kış güzelliklerini de ekranlarımızda yansıtalım istedik. Ordu insanın çok sıcakkanlı ve misafirperver olduğunu da belirtmek isterim” diye konuştu.
 
Diğer taraftan,  Al Arabiya Kanalı da Ordu’nun tüm güzelliklerinin yansıtıldığı program çekimlerini izleyenleriyle buluşturdu.
 

001.jpg
002.jpg