Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

VALİ İRFAN BALKANLIOĞLU'NUN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

makam.jpg

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Türk aile yapısında ve hayatımızın her alanında yüzyıllardır süregelen bir değerle sonsuz sevgisi özverisi ve fedakarlığı ile en kıymetli yerde tuttuğumuz kadınlarımızın günüdür.

Sadece ev hayatında değil iş hayatında ve sosyal hayatta da kendini ispat etmiş olan kadınlarımız Cumhuriyetimizin kuruluşunda da önemli misyon üstlenmiştir. Bağımsızlığa giden yolda cephede ve cephe gerisinde destansı bir mücadele vererek erkekler ile beraber omuz omuz etkin görevler almışlardır.

Ülkemizde ve dünyamızda kadınlar çeşitli olumsuzluklar ile karşılaşmaktadır. Devletimiz kadınlarımıza bu olumsuzluklar ile mücadelede her türlü desteği vermekte “Pozitif Ayrımcılık” yapmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi kadına şiddetin önlenmesi için tüm önlemleri almakta ve gereken çabayı göstermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle “Cennet annelerin ayağı altındadır” Hadisi Şerifine istinaden kadınlarımıza hak ettiği değerin her alanda verilmesini diliyor, tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.


İrfan BALKANLIOĞLU
Ordu Valisi