Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ORDU; EN ÖNEMLİ TURİZM MERKEZLERİNDEN BİRİ OLACAK (27.01.2017)

Uluslararası turizm alanında etkin rol oynayan ve 71 ülkeden 4 bin 550 katılımcı ile sektörün en büyük buluşmasına ev sahipliği yapan EMİTT Fuarında Ordu standına ziyaretler sürüyor.

26-29 Ocak tarihleri arasında TÜYAP Fuar alanında devam eden uluslararası turizm fuarında tanıtım faaliyetleri için yerini alan Ordu standının konuğu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman oldu.

Vali İrfan Balkanlıoğlu ile bir süre sohbet eden ve kültür ve turizm faaliyetleri hakkında bilgi alan Yayman, Ordu’nun en önemli turizm merkezlerinden biri olacağını söyledi.

Balkanlıoğlu’nun, Ordu’nun tanıtımı için önemli çalışmalarının olduğunu ve bu çalışmaları Bakanlık olarak desteklediklerinin altını çizen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman şunları söyledi: “Ordu’nun dünyada ve Türkiye’de hak ettiği yeri alması için gece gündüz çalışacağız. İnşallah ilk hedefimiz 1 milyon turist. Ordu için daha sonra bunu inşallah peyder pey 2023 yılında 3 milyon turiste çıkarmak gibi bir hedefimiz var. Bu konuda bu fuar önemli bir etkinlik. Hepimizin bir araya gelmesi kaynaşması bakımından çok önem veriyoruz. Burada da gördük ki, Afyonla Ordu kardeştir, Hatayla Afyon kardeştir, Hatayla Mardin kardeştir. Türkiye’nin birliğini bütünlüğünü bozmak isteyenlere de en güzel cevabı biz buradan veriyoruz. Turizm ve kültür siyasetin üstünde bir alandır. Dünyada barışa ihtiyaç var. Bu barışı getirecek en önemli faaliyetlerden bir tanesi turizmdir.”

Ordu standına yaptığı ziyaretten dolayı Yayman’a teşekkürlerini ileten Vali İrfan Balkanlıoğlu ise, turizm alanında kısa sürede büyük mesafe alındığına dikkat çekti. Vali Balkanlıoğlu, “Sayın Bakan Yardımcıma çok teşekkür ediyorum. Ordu’ya teveccühleri bizleri motive ediyor. Ordu’nun güzelliklerini bilmeyen insanlara, ülkelere pazarlamamızı sağladı. Çok kısa sürede büyük mesafe aldık. 294 bin olan ziyaretçi sayımız resmi rakamlara göre 603 bini buldu. Şimdi hedefimiz 1 milyon turist. Turist sayımız 2 senede yüzde yüzün üzerinde arttı. Bu sayı giderek daha da artacak.  Ordu kazanacak Türkiye kazanacak. Memleketimizde her türlü sıkıntıların kaynağı biraz da ülkemizin güçlenmesi ile alakalı bir olay. Bir il kendini tanıtıp kurtarırsa Türkiye kazanmış oluyor. Keşke bütün illerimiz benzeri çalışmalar yapılarak çok daha fazla turist çekse ve buradaki fuar amacına ulaşsa. Hem ulusal hem uluslararası tanıtımlar sayesinde turizm pastasından çok daha fazla paylar alabilsek. Hedefimiz bu yönde. Gelişmelerde olumlu. Asla moralimizi bozmuyoruz. Biz çalışmaya devam edeceğiz inşallah” diye konuştu.

HABER KAYNAĞI VE TARİHİ: ORDU VALİLİĞİ-27.01.2017

001.jpg
002.jpg

003.jpg