Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

VALİ BALKANLIOĞLU, CNN TÜRK'TE YAYINLANAN 'BURADA HAYAT VAR' PROGRAMININ KONUĞU (16.12.2016)

Vali İrfan Balkanlıoğlu, CNN Türk'te Aynur Tartan'ın hazırlayıp sunduğu, siyaset, sanat ve iş dünyasını bir araya geldiği 'Burada Hayat Var' programının konuğu oldu.
 
Çekimleri Vali Konağı’nda yapılan ve 'Bir şehir ve o şehrin adını yedi düvele duyuranlar' temasının işlendiği programın yayın konukları Vali İrfan Balkanlıoğlu ile  aynı zamanda Ordulu olan ünlü oyuncu Lale Başar.
 
2,5 yıldır Ordu Valiliği görevini yürüttüğünü söyleyen Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Türkiye'nin en güzel illerinden birisi Ordu. Türkiye'nin en güzel, en bakir illerinden bir tanesi. Halkı son derece misafirperver, bizi biz yapan değerleri kaybetmemiş sıcakkanlı insanların yaşadığı huzurlu bir il” diye konuştu.
 
Ordu'nun, Karadeniz sahil yolu kapsamında kent sahilinden yol geçmesine izin verilmeyen ve sahili bozulmayan tek il olarak kaldığını, Ordu halkının sahili yıktırmayarak, koruduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, “Denizi, ormanları, vadileri, şelaleleri ve türkülere konu olan dereleri ayrı bir güzellikte. Ordu halkı da bu güzelliğe ve çevresine son derece duyarlı” dedi.
 
Dünya'da en fazla fındığın Ordu'da üretildiğini, Ordu'nun bal ve kivide de ilk sıralarda yer aldığını kaydeden Vali Balkanlıoğlu,”Ordu’nun otları yemeklere dönüştürülüyor. Bu lezzetleri mutlaka tatmanızı isteriz. Ordu’nun tüm güzelliklerini herkesin görmesini istiyoruz” dedi ve Ordu şehrinin en güzel seyredildiği yerlerden bir tanesi olan Boztepe'ye teleferikle mutlaka çıkmak gerektiğine vurgu yaparak, “Yason Burnu, Hoynat Adası, Çambaşı ve Perşembe yaylalarımız, Ulugöl mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Şelaleler ise ayrı bir güzelliğe sahip. Bu şelaleleri gezerken, derelerde yüzebilir, doğal üretilen meyve ve sebzelerden tadabilirsiniz.” şeklinde konuştu.
 
Yapılan tanıtım çalışmaları sonucunda hem yerli, hem yabancı turist sayısında artış olduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, ”Amacımız, Ordu’nun güzelliklerinin herkes tarafından bilinip, görülmesi. Bu amaçla tanıtım faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sizlere de programınızda Ordu’ya yer verdiğiniz için çok teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.
 
Programın diğer konuğu ünlü oyuncu Lale Başar, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun Ordu’nun tanıtımı için yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek, “Ordu’yu çok değişmiş buldum. Bu güzel şehrin tanıtımında bizlerde elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diyerek, programda konuk olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.
 
Ordu'da çekimi yapılan 'Burada Hayat Var' programı, 24 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 16.30'dan itibaren CNN Türk ekranlarında olacak.

Haber Kaynağı ve Tarihi: T.C. Ordu Valiliği, 16.12.2016

001.jpg

002.jpg

003.jpg