Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

VALİMİZ SAYIN İRFAN BALKANLIOĞLU ALTINORDU KÜTÜPHANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU (16.12.2016)

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Altınordu İlçe Halk Kütüphanesi’ni ziyaret etti.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, beraberinde Vali Yardımcısı Mehmet Erhan Türker,  Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak ile birlikte Altınordu ilçesi Yeni Mahalle Zübeyde Hanım Caddesi’nde kiralanan binada oluşturulan Kütüphane’de incelemelerde bulundu.

Kütüphanede 0-6 yaş çocuk kitapları ve oyuncak bölümü, 7-14 yaş çocuk kitapları bölümü, yetişkinler, internet ve süreli yayınlar salonu bölümlerini gezen Vali Balkanlıoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak’tan detaylı bilgi aldı.

Kütüphaneye gelen öğrencilerle de bir süre sohbet eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Tarım Kredi Kooperatifi’nden kiralanan bu atıl binayı kütüphane olarak değerlendirdik. Gençlerimiz burada hem üniversite sınavlarına, hem de KPSS sınavlarına hazırlanıyor. Çocuklarımız burada derslerini de yapıyor. Ayrıca ödünç kitap alma imkanına da sahip oluyorlar” diye konuştu.

“Kitap okuma alışkanlığı böylece yaygınlaşmış olacak. Çocuklar evlerde de ders çalışabilir ancak evde çalışma havasına giremiyorlar. Ama kütüphanede bakıyor  ki, herkes çalışıyor. ‘Sınava gireceğim. Ders çalışmam lazım’ diyerek  moral ve motivasyon alıyor, çalışmaya kendilerini şartlandırıyorlar” şeklinde konuştu ve  kütüphaneye emeği geçen herkese teşekkür etti.

HABER KAYNAĞI VE TARİHİ: ORDU VALİLİĞİ, 16.12.2016

003.jpg

001.jpg

002.jpg