Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

MİLYONLAR ORDU'YU PAYLAŞIYOR PROJESİ KAPSAMINDA FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILACAK (07.12.2016)

Ordu Valiliği ve Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları Derneği(KUDOF) işbirliği ile gerçekleştirilen “Milyonlar Ordu’yu Paylaşıyor” projesi kapsamında ‘Fotoğraf Sergisi’ açılacak.

Ordu’da turizm hareketliliği sağlamak amacıyla Ordu Valiliği’nce başlatılan tanıtım faaliyetlerine katkıda bulunmak için, Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları Derneği(KUDOF) üyesi fotoğrafçıların Ordu’nun doğal güzelliklerini fotoğraflayarak, sosyal medyada paylaşımlarda bulunulması amacıyla başlatılan “Milyonlar Ordu’yu Paylaşıyor” projesi çerçevesinde çekimleri yapılan fotoğraflardan oluşan Fotoğraf Sergisi, 13 Aralık 2016 Salı günü Ordu Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının fuaye alanında açılacak.

Açılacak Fotoğraf Sergisiyle ilgili açıklamada bulunan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip Ordu’yu her alanda tanıtarak, turizm hareketliliği oluşturabilmek için yoğun bir tanıtım atağı başlattık. Tanıtım faaliyetlerimizde, her fırsatı ve imkanı değerlendirmeye çalıştık. Tanıtımın en etkin alanlarından birisi de sosyal medyadır. Tanıtım çalışmalarımızda sosyal medyayı da iyi kullanmak istedik. Bu maksatla ‘Milyonlar Ordu’yu Paylaşıyor’ adlı projemizi başlattık. Bu aşamada sağolsun KUDOF başkanı ve yöneticileri bizlere destek oldular. KUDOF üyesi fotoğrafçılar, Ordu’nun önemli turizm destinasyonlarını ve doğal güzelliklerini dört mevsim boyunca fotoğrafladılar. Çektikleri harikulade fotoğrafları, hem kendi kişisel sosyal medya hesaplarından, hem de oluşturdukları grup hesaplarından paylaştılar. KUDOF üyesi fotoğrafçıların çektikleri fotoğraflardan oluşan bir fotoğraf sergisi açarak, çekilen fotoğraflardan yapılacak seçme fotoğrafları Ordulularla paylaşacağız. Tüm Orduluları 13 Aralık 2016 Salı günü açılacak fotoğraf sergisini görmeye davet ediyorum” dedi.

“Milyonlar Ordu’yu Paylaşıyor” projesinde KUDOF olarak yer almaktan ve Ordu’nun tanıtımına katkıda bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları Derneği(KUDOF) Başkanı İlhan Türkmen, “Derneğimizin amaçlarından birisi de fotoğraf sanatını kullanarak içinde yaşadığımız ilimizin tanıtımını sağlamaktır. Derneğimiz bünyesinde fotoğraf sanatının inceliklerini iyi bilen bir çok arkadaşımız mevcuttur. Bu arkadaşlarımızın hobi amaçlı fotoğraf çekimlerini Ordu’nun tanıtımına katkıda bulunacak şekilde değerlendirmek istedik. Ordu Valiliği’nin başlatmış olduğu tanıtım çalışmalarına KUDOF olarak bizler de katkıda bulunmak ve destek olmak istedik. Bu maksatla oluşturulan ‘Milyonlar Ordu’yu Paylaşıyor’ projesinde yer aldık. Bu proje kapsamında dernek üyesi arkadaşlarımızla Ordu’nun değişik yörelerinde dört mevsim fotoğraf çekimleri yaptık. Halen de yapmaktayız. Çektiğimiz fotoğrafları hem dernek çatısı altında oluşturduğumuz sosyal medya hesaplarında, hem de kişisel hesaplarımızda yayınlamak suretiyle geniş bir kitleye tanıtımını sağladık. Olumlu yönde çok güzel tepkiler aldık. Çektiğimiz fotoğraflara yoğun bir ilgi, alaka oldu. Hatta bizim çektiğimiz fotoğraflarla yarışmalara katılmak isteyenler bile oldu. Biz bu projede beklediğimiz, amaçladığımız hedefe ulaştığımızı düşünüyorum. Proje kapsamında çektiğimiz fotoğraflardan oluşan bir fotoğraf sergisinin açılması da çok anlamlı bir etkinlik olacak. Tüm sanatseverleri, Orduluları açılacak fotoğraf sergisine bekliyoruz” diye konuştu.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteği ve katkılarıyla 13 Aralık 2016 Salı günü saat 17.00’de, OTSO fuaye alanında açılacak fotoğraf sergisinde, KUDOF üyesi fotoğrafçılar tarafından çekilen 52 fotoğraf sergilenecek. 

HABER KAYNAĞI VE TARİHİ: ORDU VALİLİĞİ, 07.12.2016

IMG-20161206-WA0001.jpg