Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

VALİMİZ SAYIN BALKANLIOĞLU'NUN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Cumhur halk demektir. Halk ise Devletimizi Milletimizi bir araya getiren en büyük gücümüzdür. Bu güç cumhuriyetle birlikte bundan 93 yıl önce taçlanmış. Özgürlüğüne düşkün Aziz Milletimiz Cumhuriyetle gücüne güç katmıştır.

Cumhuriyetimizin ilanının 93. Yıldönümünü sevinçle ve gururlar idrak ediyoruz. Milletimizin 93. Senedir kıvançla taşıdığı en büyük zenginlik olan cumhuriyetimizi yükselterek, gururla geleceğe taşıyacağız. Cumhuriyet Türk Milleti ile beraber sonsuza dek yaşayacak ve canlı kalacaktır.

Aziz şehitlerimizin kanlarıyla ve milletimizin büyük fedakarlıklarıyla kurduğu cumhuriyetimizin müdaafası ve muhafazası herşeyden önemlidir. Biz de ülkemizin birlik ve beraberliği için her türlü fedakarlıkta bulunmalı ve Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, tüm Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutluyorum.

İrfan BALKANLIOĞLU
Ordu Valisi