Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

VALİ BALKANLIOĞLU "7 DEN 77'YE HERKES KİTAP OKUMALI" (26.10.2016)

Altınordu Belediyesi tarafından Dönerhan restoranda düzenlenen akşam yemeğine, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun yanısıra, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Şaban Karataş, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz, Ordu 3. Karadeniz Kitap Fuarı’na katılan yayınevi sahipleri ile yazarlar katıldı.

Herkesin kitap okumasını özendirmek için kitap fuarlarının önemli olduğuna işaret eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Değerli Altınordu Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Böyle bir fuar açılma fikrine çok sıcak baktı ve finansal kaynak ayıracağını söyledi. Biraz da Kültür ve Turizm Bakanlığından destek sağlandı ve fuar gerçekleşti. Sürekli ve düzenli her sene yapılan ve gittikçe gelişen bir fuar olması ümit ediyorum. Bazı eksikler var ama ileriki yıllarda daha da gelişecektir inşallah. Gençlerimize kitap okuma aşılanması açısından son derece önemli bu fuarlar. Aslında sadece gençlerin değil 7’den 77’ye herkesin kitap okuması lazım” dedi.

Düzenlenen akşam yemeğinde bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak organize ettiğimiz kitap fuarı, kültür faaliyetlerinin kalbi olarak adlandırılabilecek bir çalışmayla devam ediyor. Bugün 5. günü yaşadık dolayısıyla tam yarısındayız. Bu süre içerisinde gerek eğitim-öğretim camiasından, gerek öğrencilerimizden, gerekse kitapsever dostlarımızdan bu katılımların olması bizi son derece mutlu ediyor” diye konuştu.

KAYNAK: T.C. ORDU VALİLİĞİ

IMG_0644.jpg

IMG_0647.jpg

IMG_0631.jpg

IMG_0635.jpg