Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ARAP GAZETECİLER TURİZM SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU ( 25.10.2016)

Ordu Valiliği’nce, Aktuğ Otel’de düzenlenen akşam yemeğinde, Ordu’daki turizm sektör temsilcileri ile bir araya gelen Arap gazeteciler ve seyahat acentesi temsilcileri, turizm konusunda karşılıklı görüş alış-verişinde ve info faaliyetinde bulundu.

Düzenlenen tanışma ve işbirliği yemeğine, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Vali Yardımcıları Mehmet Erhan Türker, Halil Karbuz, Ahmet Arık, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Temel Uzlu, Ordu’daki turizm sektör temsilcileri ile tanıtım faaliyetleri kapsamında Ordu’da bulunan Arap gazeteciler ve seyahat acenteleri temsilcileri katıldı.

Düzenlenen programda bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Ordu, 6 bin kilometrekare genişliğinde bir vilayettir. İnanın 6 bin kilometrekarenin tamamı 2gündür gezip gördüğünüz manzaralarla kaplıdır. Kelimenin tam anlamıyla cennettir, Ordu. Bu gördüklerinizi gittiğinizde dostlarınızla paylaşırsınız memnun oluruz. Biz, sizleri burada görmekten son derece mutluyuz. Gördüğünüz manzaralar ve güzellikler, İsviçre’den, Avusturya’dan hiç farkı olmayan güzelliklerdir. Ordu’nun manzarası, oralardan çok daha güzel, çok daha ucuz. Buradaki insanlar da sizleri kucaklamaya hazır. Kıyafetiniz nasıl olursa olsun, hangi lisanı konuşursanız konuşun, hangi dine mensup olursanız olun, burada sevgi ile, ilgi ile karşılanacaksınız. Buranın en güzel özelliği de güvenlik açısından herhangi bir sıkıntının olmaması. Ordu’nun hangi bölgesi olursa olsun elinizi kolunuzu sallayarak dolaşabilirsiniz. Hatta oranın insanları sizleri severek misafir edeceklerdir” dedi.

Önümüzdeki sezon Körfez ülkelerinden Ordu’ya direkt uçuşlar yapılacağını kaydedenTürkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TÜRSAB) Batı Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu BaşkanıTemel Uzlu, İlimizdeki ve Orta Karadeniz’deki destinasyonlarımız, yaylalarımız, akarsularımız, yeşilliklerimiz Doğu Karadeniz’den çok daha güzel. Bu yerlerimizi Arap turizm acentelerimize ve oradaki televizyon kanalları görsünler, kendileri beğensinler, daha sonra kendi yorumlarını katarak beğendikleri yeri kendileri pazarlasınlar istedik. İlimizdeki bütün turizm aktörlerimiz ve değerli meslektaşlarım bu işe gönül verdiler, hepsi inandılar. Bundan sonra daha çok ivme kazanacaktır, daha ileriye gidecektir. Önümüzdeki en büyük handikap, Körfez ülkelerinden ilimize direk uçuşların olmaması. Sayın valimle bunları mütalaa ediyoruz. Önümüzdeki sezonla beraber yüzde seksen uçuşların başlayacağı müjdesini aldık. Bunu da buradan gururla söylüyorum” diye konuştu.

Arap gazetecilerden Rabee Al Soub da programda bir konuşma yaparak, Ordu’nun çok muhteşem güzelliklere sahip bir il olduğunu, Ordu’nun güzelliklerini görünce adeta büyülendiklerini ifade ederek, kendilerini Ordu’ya davet eden ve en güzel şekilde ağırlayan Vali İrfan Balkanlıoğlu’na teşekkür etti.

Program, Arap gazeteciler ve seyahat acenteleri temsilcileri ile Ordu’daki turizm sektör temsilcilerinin karşılıklı işbirliği, fikir alış-verişi ve info çalışması ile devam etti.


 
SU3B0288_resized.jpg

2.jpg

SU3B0275_resized.jpg

ugurtoparlak-1.jpg

KAYNAK: T.C. ORDU VALİLİĞİ