Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

VALİMİZ SAYIN BALKANLIOĞLU'NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI (29.08.2016)

Birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya bir kez daha kanıtladığımız, birliğimizi perçinleyen, Milletimizin istiklalini müjdeleyen, istikbalini aydınlatan 30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıldönümünü idrak etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.


Bütün imkansızlıklara, yokluklara rağmen tüm zorluklar aşılarak kurulan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, birlik ve beraberliğimizi diri tutmak ülkemizi ileriye taşımak en büyük hedefimiz olmalıdır.


Dört bir yanı şehit kanıyla sulanmış Vatanımız bizlere emanettir. Şehadet şerbetini içmiş aziz evlatlarımız asla unutulmayacaktır. Şehit aileleri ve Gazilerimiz asla sahipsiz kalmayacaktır.


Bu duygu ve düşüncelerle Milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarına, Vatan uğruna canını feda eden kahraman şehitlerimize ve 15 Temmuz 2016 tarihinde hainlerce gerçekleştirilen darbe girişiminde şehadet şerbetini içmiş kahramanlarımıza Allah’tan rahmet; hayatta olan gazilerimiz ve şehit ailelerimize sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.

 


İrfan BALKANLIOĞLU
Ordu Valisi