Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

SEYAHAT YAZARLARI BLOGGERLER ORDU'YA HAYRAN KALDI (17.08.2016)

Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun, daveti üzerine gelen Türkiye’nin en fazla takipçiye sahip seyahat yazarları ve bloggerleri Ordu’ya hayran kaldı.

Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun Ordu’nun turizmde marka kent olması amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında Ordu’ya gelen seyahat yazarları ve bloggerler, Ordu ve ilçelerinde tarihi, kültürel ve turistik mekanları gezme fırsatı buldu.

Seyahat yazarlarından oluşan ekip ilk olarak Ünye Yaşayan Kültürel Miras Müzesi’ni ziyaret etti. Burada Ünye’ye ve bölgeye has kültürel ögeleri canlı olarak deneyimleme fırsatı bulan misafirler, yöresel çocuk oyunları oynadılar. Daha sonra mani küpünden mani çeken misafirler ilginç manileri okumayı ihmal etmedi.

Müze içerisinde de inceleme yapan seyyahlar, gölge oyununun hem tarihçesini öğrendiler hem de keyifle seyretme imkânı buldular. Müzede ki tur sırasında seyyahlar ebru sanatı ve ıhlamur baskı da yaptılar. Daha sonra ise seyyahlara Müze Ev’in bahçesinde bulunan tarihi sarnıç içerisinde soğutulan karpuz takdim edildi.

Seyyahların Ünye’de bir sonraki durağı ise Ünye Kalesi oldu. Tarihi milattan önceye dayanan Ünye Kalesi’de inanılmaz anlar geçiren misafirler doğal kaleye hayran kaldılar. Ünye Kalesi’nden sonra Yunus Emre’nin türbesini ziyaret eden seyyahlar, Asarkaya Kent Ormanı’nda yemek programının ardından Ünye Belediyesi Binicilik Tesislerinde eğlenme fırsatı buldu. Burada bol bol at binen misafirler Ünye’de unutulmaz anlar yaşadılar.

Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, Türkiye’nin en fazla takipçiye sahip seyahat yazarları ve bloggerleri’ni Ordu’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, ”Tanıtım çalışmalarımız sürüyor. Ordu’nun güzelliklerini herkesin görmesini istiyoruz. Bu amaçla davet ettiğimiz seyahat yazarları ve bloggerleri, Ordu’nun çeşitli yörelerini gezerek, fotoğrafladılar. İzlenimlerini ve çektikleri fotoğrafları takipçileri ile paylaşacaklar. Böylece Ordu’nun tanıtımına katkıda bulunacaklar” diye konuştu.

Haber Tarihi ve Kaynağı: 17.08.2016,Ordu Valiliği

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------