Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KKTC TANITIM ETKİNLİĞİ GALA YEMEĞİ İLE SONA ERDİ (13.08.2016)

KKTC tanıtım etkinliği kapsamında  iki gündür Ordu'da bulunan KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ve beraberindeki heyet, Radisson Blu hotel'de düzenlenen gala yemeğine katıldı.
Gala yemeğine KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Vali İrfan Balkanlıoğlu, KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel, Lefkoşa Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Harun Fatsa, Uzman Müşavir Bekir Karaduman,ODÜ Rektör Vekili Prof.Dr. Tevfik Noyan, Amerikan Ünivesitesi Rektörü Prof.Dr. Kutsal Öztürk, Vali Yardımcısı Mehmet Erhan Türker, Pegasus Havayolları KKTC Temsilcisi Zeki Ziya, Türkiye Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Başkanı Fikret Yıldız, kurum müdürleri ve davetliler katıldı.
KKTC tanıtım etkinliği kapsamında gerçekleştirilen gala yemeğinde bir konuşma  yapan  Vali İrfan Balkanlıoğlu, "Kıbrıs, huzurlu, sakin güzel bir ülke. Altın gibi sahiliyle muhteşem bir güzelliğe sahip. Dini turizm açısından  camiler, katedraller, sahabe kabirleri bulunuyor. Arkeolojik eserler var. Yemekleri ise lezzetli. Ticaret,  sanayi  ve turizmin gelişmesi önemli. Kıbrıs'ın bizler için çok ayrı bir yeri var. Kıbrıslı  kardeşlerimizi Ordu'ya bekliyoruz. Ordu'dan da Kıbrıs'a ziyaretler olacaktır. Ordu'da sizleri ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğumuzu belirtiyor, sizleri her zaman güzel ilimiz Ordu'da görmek istediğimizi ifade etmek istiyorum" dedi.
 KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da yaptığı konuşmada, "Ordu 'da yaptığımız iki günlük ziyaret içinde gösterdikleri yakın ilgiden dolayı başta  Sayın Vali İrfan Balkanlıoğlu olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Burda tanıtımların  daha da ileri gitmesine vesile olacak olan gerek Ordu ili, gerekse medyanında ciddi anlamda katkı vereceklerine inanıyorum. Medyanın KKTC ile ilgili yapacakları bütün habelerinde bizler için güzel etkinlik olacak. Sayın Vali ve diğer protokol üyelerinin Kıbrıs'a gelecek olması bizleri sevindiriyor. Bütün katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. Kardeşliğmiz daha da pekişecektir" diye konuştu.