Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Ordu, NTV’de “Tadı Damağımda”, TRT Haber’de ‘Doğadaki İnsan’ Programı İle Ekranlara Geldi (12.07.2016)

Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun daveti üzerine Ordu’ya gelerek çekimler yapan  “Tadı Damağımda” programı ile gelen ‘Doğadaki İnsan’ programı  NTV ve TRT Haber’de izleyenlerle buluştu.

 

Ordu’nun turizmde bir marka şehir olması amacıyla başlatılan tanıtım faaliyetleri kapsamında Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu tarafından Ordu’ya davet edilen ünlü yemek eleştirmeni, gurme Vedat Milor tarafından sunulan program  1 Temmuz Cuma ve 3 Temmuz Pazar akşamları NTV’de ekranlara geldi ve beğeniyle izlendi.

 

Türk mutfağının tatlarını, lokantacılık anlayışında varılan eksikleri ve başarılarını kendi diliyle anlatan  Vedat Milor, “Ordu  şehri  hem gastronomik, hem  kültürel açıdan bir inci. Bence bakir olması da, çok çeşitlilik olması da  hem  avantaj, hem de  dezavantaj. Gelişmeye açarken şehrin bu güzel dokusunu da bozmamak gerekiyor. Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun  bu güzel il ile ilgili yapmış olduğu tanıtım faaliyetlerini medyadan ben de takip ettim ve Ordu ilgimi çekti. Bu güzel çalışmalarından dolayı  kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Ordu, bir yerde deniz, bir yerde vadiler, ormanlar, yeşillikler, şelaleler, hala bozulmamış  doğal güzellikler ve  çeşitli kültürlerin yaşadığı bir bölge. Ordu insanı çok sıcak, çok samimi. Yakın zamanda tatil için Ordu’ya geleceğim“ diye konuştu.

 

Ordu, ‘Doğadaki İnsan’ Programı İle TRT Haber’de Ekranlara Geldi

 

Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun daveti üzerine Ordu’ya gelen ve haziran ayında  Ordu çekimlerini tamamlayan ‘Doğadaki İnsan’ programı da 8 Temmuz Cuma akşamı TRT Haber’de izleyenlerle buluştu.

 

3 bölümden oluşan Ordu çekimlerinin ilk bölümünde ünlü klarnetçi merhum Ahmet Özdemir’in torunları ve klarnetin hikayesi ekranlara gelirken, diğer  bölümler ise belirlenen tarihlerde yayınlanacak.

Doğada yaşayan canlıların ve insanların yaşam kültürünü araştıran ve bu kültürü gençlere aktaran Doğadaki İnsan Serdar Kılıç, Ordu çekimleri kapsamında, Çambaşı yaylası ve obalarını gezerek, dağ mantarı topladı, hedik yaptı. Olta ile balık da  tutan  Kılıç, “Gezmeyi çok seviyorum ve ülkenin dört bir yanını köy köy gezdim. Ordu’ya geldiğimde ise çok kıymetli insanlarla tanıştım. Buranın dinamikliğini kendi gözümden ve burada yaşayan insanların kendi içlerinden gelen duygularını ekranlara yansıtmaya çalıştım. 3 bölüm çektiğimiz Ordu’dan gayet mutlu ve güzel duygularla ayrıldım. Ordu’nun doğası ve insanı çok kıymetli” diye konuştu. 

 

Haber Tarihi ve Kaynağı: 12.07.2016,Ordu Valiliği