Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

"OKSİJENİN YURDU ORDU" BELGESELİ NTV'DE YAYINLANACAK (12.05.2016)

Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun, Ordu’da turizm hareketliliği oluşması amacıyla başlattığı tanıtım faaliyetleri kapsamında, profesyonel bir ekip tarafından Ordu’da çekimleri yapılan “Oksijenin Yurdu Ordu” adlı doğa belgeseli, bu hafta sonu NTV ekranlarında yayınlanacak.

 

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı(DOKA)’nın katkılarıyla hazırlanan ve yönetmenliğini İbrahim Güldalı’nın, metin yazarlığını ve seslendirmesini Bilge Egemen’in, yaptığı “Oksijenin Yurdu Ordu” doğa belgeseli, 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 21.15’ten itibaren NTV ekranlarında olacak.

 

Ordu’nu değişik yörelerinde, profesyonel bir ekip tarafından, farklı çekim teknikleri kullanılarak çekimleri gerçekleştirilen “Oksijenin Yurdu Ordu” doğa belgeselinde, Ordu’nun tüm doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yerleri, yöresel kültürü tanıtılıyor.

 

“Oksijenin Yurdu Ordu” doğa belgeselinin ulusal televizyon kanallarında NTV’de yayınlanacak olması nedeniyle bir açıklamada bulunan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Ordu’nun bir turizm kenti olması yolunda yaptığımız tanıtım çalışmaları, faaliyetleri meyvelerini bir bir veriyor. Uzun uğraş ve emek harcayarak yaptığımız bu faaliyetler sonucu ilimizde ciddi bir turizm hareketliliği oluştu. Bunu resmi verilerden, rakamlardan kolaylıkla anlayabiliyoruz. Yapılan tanıtımlar, Ordu’nun tanınırlılığını, bilinirliliğini artırdı. İnsanlar artık Ordu’yu merak etmeye başladı. İnsanlarda bir merak uyandırdık. Geçtiğimiz yıl bir tanesi ilkbahar aylarında, diğeri ise sonbahar aylarında çekilen ve Ordu’nun hem ilkbahar güzelliğini, hem de sonbahar güzelliğini yansıtan iki farklı belgesel çekimi yaptırmıştık. Alanında uzman ve profesyonel ekiplere yaptırılan bu belgeseller, hem ulusal basında, hem sosyal medyada çok ilgi gördü. Bu belgeselleri başta İngilizce, Almanca, Arapça, Farsça olmak üzere bir çok yabancı dilde yayınlamak suretiyle başka ülkedeki insanların da ilgisini Ordu’ya çekmeye çalıştık. Bunda da başarılı olduk. Valilik olarak çekimlerini yaptırdığımız ‘Oksijenin Yurdu Ordu’ doğa belgeseli de bir hayli ilgi uyandırdı. Ordu’nun turistik yönlerini tüm güzellikleriyle tanıtan bu belgeselimizin izleyici oranı yüksek ve ülkemizin önde gelen ulusal televizyon kanallarından birisi olan NTV’de tamamının yayınlanacak olması, bizleri mutlu etmektedir. Yapmış olduğu haberler ve tanıtım programlarıyla Ordu’nun tanıtımına önemli ölçüde katkı sağlayan ve çalışmalarımızda bizlere destek olan NTV televizyonuna, yönetimine ve tüm çalışanlarına Ordulular adına can-ı gönülden teşekkür ediyorum” dedi. 

 

“Oksijenin Yurdu Ordu” doğa belgeselinin, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un da katıldığı bir gala programı ile kamuoyuna tanıtımı yapılmıştı.

HABER TARİHİ VE KAYNAĞI: 12.05.2016,ORDU VALİLİĞİ