Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

MİLYONLAR ORDU'YU PAYLAŞIYOR, ORDU TURİZM'DE 1 MİLYONA KOŞUYOR (12.05.2016)

Ordu’nun güzelliklerini fotoğraflayarak sosyal paylaşım hesaplarında milyonlarca kişiye ulaşmasına sağlamak amacı ile Ordu Valiliği tarafından başlatılan “Milyonlar Ordu'yu Paylaşıyor” isimli proje hayata geçirildi.

 Ordu’nun turizm odaklı gelişmesi ve kalkınmasını sağlamak amacıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun da katılımı ile Ordu Kuzey Doğu Fotografçıları Derneği(KUDOF) ile birlikte Ordu’nun fotoğrafları çekildi.

Karaoluk Mahallesi’nde bulunan Çiseli Şelalesi'nden başlayan fotoğraf çekimlerinin tüm şehri kapsayacak şekilde devam edeceğini açıklayan Vali Balkanlıoğlu, projeye herkesin destek vermesini istedi. Vali Balkanlıoğlu, “Ordu'nun eşsiz güzelliklerini sosyal paylaşım hesaplarında milyonlarca kişiye ulaştıracak olan ‘Milyonlar Ordu’yu Paylaşıyor’ isimli projemizi ilk olarak Çiseli Şelalesi’nde hayata geçiriyoruz. Ordu’nun bir çok noktasında gece gündüz demeden fotoğraf çekimleri yapan Kuzeydoğu Fotoğrafçıları Derneği(KUDOF) ile birlikte şelalelerimizi gezdik, fotoğraflar çektik. Çektiğimiz bu fotoğraflar sosyal paylaşım hesaplarında önce binlere, daha sonra paylaşımlar ile birlikte milyonlarca kişiye ulaşacak. Bizim bu projede hedefimiz 100 milyon paylaşıma ulaşmaktır. Bu tür projeler ile turizmde hedefimiz olan 1 milyon turist sayısına ulaşmak için yeni bir adım daha atmış oluyoruz. Ben, Ordu’da gezdiğim, gördüğüm birçok yerin fotoğrafını çekiyor ve sosyal paylaşım hesaplarında bu güzellikleri başkalarının da görmesine gayret ediyorum. Herkesi bu projeyi desteklemeye davet ediyorum. Ordu’nun objektiflere yansıyan güzelliklerinin sonrasında, milyonların Ordu’yu paylaşacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Fotoğraf çekimlerine katılan Ordu Kuzey Doğu Fotoğrafçıları Derneği(KUDOF) Başkanı İlhan Türkmen ise yaptığı açıklamada “Ordu Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu'nun öncülüğünde, Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları Derneği(KUDOF) ile ortaklaşa yürütülen yeni bir tanıtım faaliyetine Karaoluk Çiseli Şelalesinde start verildi. Hedef sosyal medyada yüz milyon paylaşım. Tüm hemşerilerimizi bu kampanyaya desteklemeye davet ediyoruz. 
Sayın Valimize İlimizin tanıtımında ve turizmin gelişmesinde göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı şükranlarımızı sunarız” diye konuştu.

Gezgin fotoğrafçılardan oluşan ekibin Karaoluk Çiseli Şelalesi’nde başlayan fotoğraf çekimleri diğer göl ve şelaleler ile devam etti. 

 

HABER TARİHİ VE KAYNAĞI: 12.05.2016,ORDU VALİLİĞİ