Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

VALİMİZ SAYIN İRFAN BALKANLIOĞLU RADİSSON BLUE ORDU OTELİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU (12.05.2016)

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Boztepe’de  yapımı tamamlanmak üzere olan Radisson Blu Ordu Otel’ini ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

 

Ordulu  İşadamı Şenel Kaçmaz tarafından yapımına başlanan ve daha sonra sağlık problemleri nedeniyle Karadeniz Örme  şirketler grubuna devredilen otel’de inşaat çalışmaları tamamlanmak üzere.

 

Dünyanın önemli  otel zincirlerinden birisi olan  Radisson Blu ile isim hakkı üzerinde anlaşan Karadeniz Örme şirketler grubu, yapımı bitme aşamasına gelen otel’i Radisson Blu Ordu Oteli adıyla hizmete sokacak.

 

8 bin 500 metrekare alan üzerine kurulan ve yapımı bitme aşamasına gelen ve Haziran ayı başlarında hizmete açılarak müşteri kabulüne başlayacak Radisson Blu Ordu Oteli’nin tüm birimlerini gezen Vali İrfan Balkanlıoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Akaydın’dan bilgiler aldı.

 

Kapalı yüzme havuzu, spa merkezi, fuaye bölümleri, kral dairesi, süit oda, toplantı salonları, kafeterya, açık mutfak bölümü başta olmak üzere  otelin tüm birimlerini tek tek gezen Vali Balkanlıoğlu, “Dünyanın birçok ülkesinde oteli bulunan Radisson Blu’nun Türkiye’de önemli şehirlerde otelleri bulunuyor. Ordu’da olması bizler için son derece sevindirici. Ordu, turizmde marka kent olacaktır ve bu otel’de  Ordu turizmine çok şeyler katacak, istihdama yeni kapılar açacaktır. Bu tip yatırımların Ordu’ya gelmesi için  her zaman destek olmak lazım. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde  konuştu.

 

Haziran ayının  ilk haftası hizmete girmesi planlanan Radisson Blu Ordu Oteli, 129 oda, 320 yatak kapasiteli. Otel odaları ise, Boztepe’den Ordu şehir, deniz ve doğa manzarasından oluşuyor.

 

HABER TARİHİ VE KAYNAĞI: 12.05.2016,ORDU VALİLİĞİ