Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ABU DABİ'NİN SEYAHAT ACENTALARI VE TUR OPRT. ORDU'YU ZİYARET ETTİ (10.05.2016)

ABU DABİ'NİN SEYAHAT ACENTALARI VE TUR OPERATÖRLERİ ORDU'YU ZİYARET ETTİ

(10.05.2016)

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nin başkenti Abu Dabi’nin önde gelen seyahat acenteleri ile tur operatörlerinin temsilcileri Ordu’yu ziyaret etti.

 

Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun daveti üzerine Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten biri olan, ülkenin başkenti konumunda yer alan Abu Dabi’den bir grup seyahat acentesi ile tur operatörleri temsilcileri Ordu’ya geldi. Aralarında THY Abu Dabi Pazarlama Şefi Muhammed İkbal Döner, THY Ordu–Giresun Havalimanı Satış Müdürü Yunus Akbulut, İstasyon Şefi Serhat Kahraman, Musa Yırtıcı ile Abu Dabi’nin önde gelen seyahat acentesi ile tur operatörleri temsilcilerinin bulunduğu heyet, Kabadüz ilçesinde yer alan Turnalık ve Çambaşı Yaylası’nı gezdi. Gezinin ardından heyet, Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu ile Boztepe’de bir araya geldi.

 

Türkiye’ye çok sayıda Arap turistin geldiğini hatırlatan Vali İrfan Balkanlıoğlu, turistlerin ilgisini son zamanlarda Ordu’nun çektiğini belirtti. Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, “Körfez ülkelerinden Türkiye’ye çok sayıda turist geliyor. Turistleri ülkemize getiren Abu Dabi’nin önde gelen seyahat acentelerini ve tur operatörlerinin temsilcilerini şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duydum. Karadeniz’in özeti konumunda yer alan Ordu’yu herkesin tanıması, görmesi adına bu tür ziyaretleri çok anlamlı buluyorum. Seyahat acenteleri ve tur operetörleri temsilcileri ile yaptığımız sohbette Ordu’yu çok beğendiklerini, bir çok güzelliği bir aradan sunan nadir yerlerden biri olduğunu söylediler. Bu tür organizasyonların geri dönüşleri sayesinde, 1 milyon turist hedefi yolunda emin adımlarla ilerleyen şehrimiz, hedefine en kısa zamanda ulaşacaktır” diye konuştu.

 

Ordu’ya gerçekleştirdikleri ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren THY Abu Dabi Pazarlama Şefi Muhammed İkbal Döner, “Ordu’nun doğal güzelliklere sahip yaylalarını görme ve gösterme şansımız oldu. Türkiye’yi ziyaret edecek Arap turistlere Ordu’yu da anlatma, tanıtma adına güzel bir gezi oldu. Turizmde alternatif adresler ortaya çıktı. Bunlardan birisi de Ordu” şeklinde konuştu.

 

3 günlük Karadeniz gezisi kapsamında Ordu’ya gelen Abu Dabi’nin önde gelen seyahat acentesi ve tur operatörleri temsilcileri, Ordu’daki programın ardından Samsun’a hareket etti.

 

Haber Tarihi ve Kaynağı: 02.05.2016,Ordu Valiliği