Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

SUUDİ ARABİSTAN SEYAHAT ACENTELERİ VE TUR OPERATÖRLERİ ORDU'YA TURİST YAĞDIRACAK (31.03.2016)

Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun daveti üzerine DOKA’nın desteği ile düzenlenen “Doğu Karadeniz Fam Trip” etkinliği kapsamında  gelen  Suudi Arabistan Seyahat Acenteleri  ile  Tur Operatörleri Ordu’dan memnun ayrıldı.

 

Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun, tanıtım faaliyetleri kapsamında yaptığı davet üzerine Ordu’ya gelen Suudi Arabistan Seyahat Acenteleri  ile  Tur Operatörleri Ordu’da düzenlenen programlarla, Ordu’nun tarihi, turistik yerleri başta olmak üzere tüm yönleriyle yerinde görme fırsatı buldu.

 

İlk olarak Ordu Valiliği'ni ziyaret eden ve Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’ndan Ordu’nun turizm potansiyeli, turizm destinasyonu ve Ordu hakkında genel bilgiler alan Suudi Arabistan Seyahat Acenteleri  ile  Tur Operatörleri daha sonra teleferikle  Ordu’nun simgesi olan Boztepeye çıktı. Yöresel yemekler eşliğinde Ordu’nun  doyumsuz güzelliğini izleyen heyet, Çiseli Şelalesi, Haznedaroğlu Konağı, Perşembe ilçesi Çaytepe Mahallesinde bulunan Yason Burnu ve eski Kilise, Bolaman Kalesi ve etrafındaki doğal koyları büyük bir hayranlıkla gezerek, bol bol fotoğraf çektiler.

 

Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu; "Turizmde Pastayı Büyüteceğiz"

 

Hedeflerinin "1 Milyon Turist" olduğunu belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu, "Bu hedefimize en kısa sürede ulaşmak istiyoruz. Bu amaçla tanıtım faaliyetlerimizi bölgemize turist gönderen Körfez ülkelerine yoğunlaştırdık. Sayıları yaklaşık 40'ı bulan tur operatörleri ve turizm şirketlerinin sahiplerini, rehberlerini şehrimize davet ettik’’dedi.

 

Suudi Arabistan'dan gelen Seyahat Acenteleri  ile  Tur Operatörlerinin, Ordu ziyaretinin ardından; "Ölmeden Cennete girmek istiyorsanız Ordu'ya gelin" dediklerini belirten Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, "Tur operatörleri sahip oldukları turizm şirketleri aracılığı ile bu gördüğümüz güzellikleri herkesin yaşaması için çok sayıda ziyaretçi getireceğiz diyerek şehirden ayrıldılar" şeklinde konuştu.

 

Hedeflerinin turizmde pastayı büyütmek olduğunu vurgulayan Vali Balkanlıoğlu; "Bizim bu tür faaliyetleri yapmaktaki en büyük hedefimiz pastayı büyütmek. Karadeniz'de bu hareketi daha da geniş bir tabana yayma, daha farklı ülkelere ulaşma çabası içerisindeyiz. Bu hedef doğrultusunda birçok ülkelerden buraya gazeteci ve televizyoncu getirerek bölgemizin güzelliklerini gösteriyoruz. İnşallah pastayı büyüteceğiz. Ordu şehrimiz, sahip olduğu güzellikleri ile turizmde ben de varım diyecektir" dedi.

 

Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu 'nun daveti üzerine Ordu'ya gelen heyet, hayranlıklarını ve izlenimlerini şu sözlerle dile getirdiler;

 

Suudi Arabistan'da Seyahat Acenteliği yapan Mısırlı Ahmet El Hafiz; " Teleferikle Boztepe'ye çıktık. Ordu'nun bu kadar sahip olan güzelliklerini görmek için 1 günün yetmeyeceğini tespit ettik. Ordu'nun tabiatını, şelalelerini ve insanlarını çok güzel buldum. Bizi en güzel şekilde ağırlayan başta Valimize ve herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

Tur Operatörü Asur ise; "Sadece Körfez ülkelerinin değil Avrupa ülkelerindeki kişilerin de buraya gelerek bu güzellikleri görmeleri gerektiğini  düşünüyorum" derken,

Suudi Arabistan'da seyahat acentesi olan Libyalı Adem ise; Ordu'ya hayran kaldım ve birçok misafirimi buraya göndermeyi düşünüyorum. Özellikle Yason Kilisesi'nin mimari yapısı muhteşem. Bu güzellikleri herkesin görmesini istiyorum" diye konuştu. 

HABER TARİHİ VE KAYNAĞI: 31.03.2016, ORDU VALİLİĞİ