Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

SUUDİ ARABİSTANDAN GELEN SEYAHAT ACENTELERİ VE TUR OPERATÖRLERİ SAYIN VALİMİZİ ZİYARET ETTİ (29.03.2016)

Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun daveti üzerine DOKA’nın desteği ile düzenlenen “Doğu Karadeniz Fam Trip” etkinliği kapsamında Suudi Arabistan seyahat acenteleri  ile  tur operatörleri Ordu’ya geldi.

Karadeniz Bölgesini Ortadoğu’da yeni pazarlara açmak amacıyla DOKA’nın desteği ile düzenlenen  ve Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun daveti üzerine gerçekleşen “Doğu Karadeniz Fam Trip” etkinliği kapsamında Ordu’ya gelen  Suudi Arabistanlı seyahat acenteleri ile  tur operatör temsilcileri Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret etti.

Valilik  Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ziyarette Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun yanısıra, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkılınç, İl Kültür  ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, THY Riyad Pazarlama Müdürü Abdullah Okutan, Ordulu otel sahip ve yöneticileri ile seyahat acenteleri, tur operatörleri, turistik tesis işletmecileri hazır bulundu.

Suudi Arabistanlı seyahat acenteleri ve tur operatörlerine “ilimize hoş geldiniz” diyerek, konuşmasına başlayan Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’nun turizm potansiyeli, turizm destinasyonu ve Ordu hakkında genel bilgiler verdi.

750 bin nüfusu ile güzel bir şehir olan Ordu’nun en fazla fındık üreten ve dünyada fındığın başkenti olma özelliğini taşıyan il olduğunu söyleyen Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, ”Karadeniz’de güzellik namına ne varsa hepsi Ordu’da mevcut. Göz alabildiğine uzanan  ormanlar, ırmaklar, doğal göller, geniş yaylalar ve dünyada eşi benzeri olmayan yayla manzaraları ile büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Ordu ili  vahşi anlamda karacaların üreme, yetişme alanlarıdır. Bu yaylalarda vahşi atlar bile yaşar. Tabiatı bozulmamıştır. Yazın sizin ülkenizde 40 derece sıcaklık varken, bizim yaylalarımızda soba yakmak gerekiyor. Sahillerinde mavi bayraklı denize girilecek  plajları  ile  kadınlar plajı da mevcut. Milyonlarca yılda oluşan koylar bozulmamıştır ve  yollar viyadüklerle şehrin arkasından geçer. Ormanlar ise  denizle kucaklaşmıştır. Ordu’nun güzellikleri sizleri hayran bırakacaktır” diye konuştu.

Ordu’nun en güvenilir illerin başında geldiğine vurgu yapan Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, ”Herkes burada çok rahat dolaşabilir. Ordu halkı  misafirperverdir. İnsanlar Ordu’ya sadece  gezmek için değil, ticaret ve yatırım yapmak içinde gelebilirler. Yatırım yapmak  için gelenlere Valilik olarak yardımcı olmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Daha sonra, Suudi Arabistan’dan gelen seyahat acenteleri ve tur operatörlerine, Arapça olarak hazırlanan Ordu ile ilgili tanıtım videoları izletildi.

Ziyaret, Valilik binası önünde çektirilen hatıra fotoğrafı ile  sona erdi.

HABER TARİHİ VE KAYNAĞI: 29.03.2016, ORDU VALİLİĞİ