Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ORDU; TRAVEL TÜRKİYE İZMİR FUARI'NDA TANITILACAK (01.12.2015)

Ordu, Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan “Travel Türkiye İzmir” Fuarı’nda tanıtılacak.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Fuarcılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. ve İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret A.Ş. ortaklığıyla bu yıl 9. kez düzenlenen “Travel Türkiye İzmir” Turizm Fuar ve Kongresi, 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında, İzmir’in Gaziemir ilçesindeki yeni fuar merkezinden gerçekleştirilecek.

Ordu’nun, “Travel Türkiye İzmir” Fuarı’nda yerini alacağını belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, “Sayın Valimizin önderliğinde ilimizin tanıtımı için her fırsatı en iyi şekilde değerlendiriyoruz. 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında, İzmir’de bu yıl 9’uncusu düzenlenen ‘Travel Türkiye İzmir’ fuarı, ilimizin tanıtımı adına önemli bir fırsat olacaktır. Sayın Valimizin destek ve himayelerinde Ordu ili olarak bu fuardaki yerimizi alacağız. Bu fuarda Ordu’yu her yönüyle etkin bir şekilde tanıtmanın gayreti içinde olacağız” dedi.

İllerin tanıtımı için fuarların önemli bir fonksiyonu olduğunu dile getiren Uğur Toparlak, “2007 yılından itibaren katıldığımız ‘Travel Türkiye İzmir’ Fuarı’na gerek yurt içinden ve gerekse yurt dışından gelen katılımcı ve ziyaretçilerle yeni işbirliği ortamı hazırlama ve var olan ilişkilerimizin geliştirilmesi adına ilimizi temsilen katılmamız son derece faydalı olmaktadır. Profesyonel düzeyde Valiliğimizi temsilen katılacağımız fuarda, ilimizin tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin yanı sıra ekonomik değerlerinin de tanıtımını yapacağımız. İlimizde bulunan turizm sektör temsilcileri ile İzmir’de ve Ege bölgesinde yaşayan hemşerilerimizi fuara katılımlarını bekliyoruz” diye konuştu.

“Travel Türkiye İzmir” Fuarı hakkında da bilgi veren Uğur Toparlak, “Travel Türkiye İzmir Fuarı, 2014 yılında 30 ülkeden 902 katılımcı, 67 ülkeden 28.073 ziyaretçisiyle turizm sektörünün başarılı organizasyonlarından birisi olmuştur. Bu yılki Travel Türkiye İzmir Fuarı, İzmir Gaziemir’deki yeni fuar merkezinde ve daha büyük bir alanda 1000’in üzerinde firma ve her yıl artan yurtdışı katılımıyla büyümeye, katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya devam edecektir. Türkiye’nin ve değişik ülkelerle bölgelerin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelerine, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da farklı destinasyonlardan çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapacaktır” şeklinde konuştu.

“Travel Türkiye İzmir” Fuarı’nda, Ordu Standı C holünde C/102 numaralı stantta yer alacak.