Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANIMIZ SAYIN TOPÇU, ORDU VALİLİĞİ'Nİ ZİYARET ETTİ (30.10.2015)

Onursal Başkanlığını yaptığı fikir ve düşünce kulübü olan Yerli Düşünce Derneği’nin Ordu’da düzenlediği bir etkinliğe katılmak üzere Ordu’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın  Yalçın Topçu, Ordu Valiliğini ziyaret etti.

Ordu Valiliğini ziyaretinden dolayı Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın  Yalçın Topçu’ya teşekkür eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız ilimize teşriflerinde Valiliğimize nezaket ziyaretinde bulundular. Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Kültür ve Turizm Bakanımızın Bakanlığa atandığı günden buyana Türkiye’de ve dünyada bir çok noktayı, hatta dünyanın bir çok ülkesini özellikle Türkiye’nin kültürel münasebetlerinin fazla olduğu ülkeleri ziyaret ettiler. İletişim ve ilişkilerimizin artması konusunda üstün gayretler sarf ettiler. Malumunuz ilimizin tanıtılmaya çok ihtiyacı vardı. Bu konuyla ilgili bizde 26 Arap ülkesinden ünlü gazete ve televizyonların, dergilerin editörlerini, muhabirlerini Ordu’da 5-6 gün boyunca ağırlayacağız. Ordu’yu Arap ülkelerinde tanıtacağız. Bu tanıtım etkinliğimiz için talebimiz üzerine sayın Bakanımız bize 100 bin TL destekte bulundular. Ordu, hakikaten cennet gibi bir şehir. Ancak, ilimizin gizli kalmış güzelliklerinin tanıtılmaya çok ihtiyacı var. Buradaki güzellikleri kendi insanımızın dahi birçoğu bilmiyor. Bu anlamda sayın Bakanımızın bizlere çok büyük desteği oldu. Sayın Bakanımızın göreve geldiğinden beri ilimize, bölgemize çok büyük katkıları var. Kültürümüze çok büyük katkıları var. Memleketimizin kültürel değerlerinin ortaya çıkarılmasında, kütüphanelerimizin gelişmesinde, çocuklarımızın kitap okumasında, yurt dışına kaçırılan eserlerimizin geri alınmasında Kültür ve Turizm Bakanlığımızın son derece önemli çalışmaları var. Gayretlerinden dolayı sayın bakanımıza teşekkür ediyoruz. Valiliğimizi ziyaretlerinden dolayı da kendilerine tekrar teşekkür ediyorum” dedi. 

Onursal Başkanlığını yaptığı fikir ve düşünce kulübü olan Yerli Düşünce Derneği’nin Ordu’daki etkinliğine katılmak üzere Ordu’ya geldiğini ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, “Karadeniz’in incisi olmak Ordu’ya az gelir. Ordu gerçekten dünyanın incisi olabilir. Dünyada turizmin, kültür varlıklarının, ticaretin, tarımın merkezi olabilir. Ordu, inşallah yayla turizminde dünyada küresel bir marka olur. Bugün, Arap ülkelerindeki gazeteler Ordu’yla ilgili çok güzel haberler yapmışlar onları gördüm. Ordu’dan fotoğraflar yayınlamışlar. Dünyanın bütün gazetelerinden böyle haberler yayınlansa, turizmin hızlanmasına, turizmin dünya markası haline gelmesine hizmet edecektir. Ordu’da tekrar bulunmaktan dolayı son derece memnunum” diye konuştu. 

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın  Yalçın Topçu’nun Valilik ziyaretine, Ordu’da seçim çalışmalarını sürdüren Başbakan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak ve diğer yetkililer eşlik etti.

Haber Kaynağı: Ordu Valiliği, Haber Tarihi: 30.10.2015