Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

TURİZMDE "İŞBİRLİĞİ VE GÜÇBİRLİĞİ PROJESİ'NİN TOPLANTISI SİVASTA YAPILDI (30.09.2015)

Turizm pazarlamasında ortak hareket etme ve bölge turizm potansiyelini ekonomiye kazandırma amacıyla kurulan Türkiye’nin en büyük bölgesel iş birliği ve güç birliği topluluğu olan  “Turizmde İşbirliği ve Güçbirliği”  projesi Sivas toplantısı gerçekleştirildi.


“Turizmde İşbirliği ve Güçbirliği” projesi kapsamında Karadeniz bölgesi ile komşu bölgelerde turizmin geliştirilmesi ve sürdürülebilir yapıya kavuşturulması için karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak, yapılması gereken çalışmalarda birlikte hareket etmek amacıyla özel bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Valimiz Sayın Âlim BARUT’un yanı sıra; Belediye Başkanı Sami AYDIN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir PÜRLÜ, ilgili İllerin Kültür ve Turizm Müdürleri ve Turizm sektörü temsilcileri katıldı.


İlgili illerdeki potansiyeli Turizme kazandırmayı hedefleyen işbirliği toplantısında İşbirliği ve Güçbirliği ifadelerinin önemine dikkat çeken Valimiz Âlim BARUT, konuşmasında; “Böylesine güzel bir işbirliği içerisinde birbirlerimizin eksiğini tamamlayarak ortaya çıktığımızda çok şey yapabileceğimizi düşünüyorum. Bu yolda başlayan ve uzun süredir çalışmalarına devam eden müdürlerimizi bu sebeple tebrik ediyorum.” dedi. 


Turizmin ekonomik, Sosyolojik, Coğrafi, Tarihi ve Kültürel yönleri olduğunu belirten Valimiz BARUT, bu meyanda iyi bir başlangıç yapıldığını ifade ederek gerçekleştirilen organizasyonun güzel meyveler vermesini temenni etti.


Toplantı da Sivas Belediye Başkanı Sami AYDIN ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir PÜRLÜ de birer konuşma yaptı.


Konuşmaların ardından toplantı, ilimizin bu işbirliği kapsamında potansiyelini turizme nasıl kazandıracağı konusunun da yer aldığı çeşitli gündem maddeleriyle devam etti.