Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANIMIZ SAYIN YALÇIN TOPÇU, ORDU’DA (19.09.2015)

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Yalçın Topçu, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere 
Ordu’ya geldi.

Türk Hava Yollarının tarifeli uçağıyla geldiği Ordu-Giresun Havalimanında Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve diğer protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Topçu, ilk ziyaretini Ordu Valiliği’ne gerçekleştirdi.

Ordu Valiliği’ne gelişinde, vali yardımcıları ve daire müdürleri tarafından karşılanan Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Valilik Şeref Defteri’ni imzaladıktan sonra Valilik Makamına geçti.

Ordu Valiliği’ne yaptığı ziyaretten dolayı Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’ya teşekkürlerini sunan Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’nun Karadeniz’in turizmde iddialı illerinden birisi olduğunu söyleyerek, “Burada geçim kaynağı sadece fındıktan ibaret. Son dönemde Karadeniz turizmde bir hayli mesafe aldı ve Trabzon ile Rize illerinin başlıca geçim kaynağı haline geldi. Özellikle Körfez ülkelerinden çok miktarda turist geliyor ve iç turizmde destinasyon noktası oldu” dedi.

Vali Balkanlıoğlu, ”Karadeniz gezisi deyince akla Ordu gelmiyor. Teğet geçilen bir il olmuş. Son dönemlerde tanıtım faaliyetlerine ağırlık vererek, Kültür ve Turizm Bakanlığından sağladığımız ve sağlayacağımız desteklerle Ordu’yu da fındığa alternatif turizm gelirlerinden yeterince pay alan bir il haline getirmek istiyoruz” diyerek, “Bu anlamda Sayın Bakanımızın ilimize verdiği önemi ve ziyareti son derece önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

“Sayın Valimizle eskiye dayalı bir tanışıklığımız söz konusu. Kendisi görevde bulunduğu yerlerdeki değerli hizmetlerini mutlaka Ordu’ya da yansıtacak ve Ordu başarılı bir il olacaktır” diyerek, sözlerine başlayan Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, ”Bu bir pozitif ayrımcılık. Ziyaret ettiğim iller arasında Karadeniz’de Ordu’yu seçtim. Ordu, iç ve dış turizm potansiyelinden faydalanamamıştır. Ordu’nun turizmde hak ettiği yeri alması, yayla turizminin canlanması bizim için önemlidir. Çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyarette, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’ya Ordu ile ilgili genel bir brifing verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Ordu Valiliği ziyaretinden sonra Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakan Topçu, daha sonra sırasıyla İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne de ziyaretlerde bulundu.
 
Haber Tarihi: 19.09.2015
Haber Kaynağı: Ordu Valiliği