Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

"YENİ BİR TÜRKİYE" PROGRAMI ORDU ÇEKİMLERİ BAŞLADI (01.09.2015)

Valimiz Sayın  İrfan Balkanlıoğlu’nun davetlisi olarak Ordu’ya gelen “Yeni Bir Türkiye” adlı programın çekimleri başladı.

Valimiz Sayın  İrfan Balkanlıoğlu’nun Ordu’da bir turizm hareketliliği yaşanması ve Ordu’nun tanıtılması amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında davet ettiği ve TRT Haber’de yayınlanan “Her şehir ayrı bir ülke” sloganıyla yola çıkılan, büyük yatırımlarla gelişen şehirlerin tanıtımının yapıldığı programın sunuculuğunu Ahmet Yamaç, yönetmenliğini ise Uhud Tekin yapıyor.

“Yeni Bir Türkiye” adlı programın sunucusu Ahmet Yamaç, TRT Haber tarafından yayınlanacak olan “Yeni Bir Türkiye” Ordu bölümünde, kentin sosyal, ekonomik, sanayi, tarihi ve turistik alanlarıyla ilgili tanıtımının yanında meydana gelen yenilikler, gelişmeler ve ileriye dönük kent planlamaları gibi konulara yer vereceklerini söyleyerek, bir haftadır Ordu’nun değişik noktalarında çekimler gerçekleştirdiklerini ve Ordu’nun güzelliğine hayran kaldıklarını ifade ederek, ”Ordu çekimlerimizi önümüzdeki günlerde tamamlayacağız. Çekimler sırasında bizlere gösterilen yakın ilgiden dolayı başta Valimiz Sayın  İrfan Balkanlıoğlu olmak üzere katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“Yeni Bir Türkiye” adlı belgesel haber programının Ordu bölümünün 12 Eylül 2015 tarihinde saat 14.20’de yayınlanacağı belirtildi.

Haber Tarihi: 01.09.2015

Haber Kaynağı: Ordu Valiliği